Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Kolejny sukces futsalowców z Chrzanowa

W obecnym sezonie młodzieżowe zespoły futsalowe z Chrzanowa grają pod szyldem Wisły Krakbet. Po mistrzostwie Polski w Unisławiu zespołu U-16 tytuł wicemistrzów w Łęczycy wywalczyła drużyna do lat 18.

Aby zagrać w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18 w futsalu, które odbyły się w Łęczycy w ostatni weekend zespół Wisły Krakbet musiał rozegrać eliminacje włączone w Regionalną Ligę Juniorów. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, ale Wisła obok Gwiazdy Ruda Śląska, GSF Gliwice i GKS-u Tychy awansowała do turnieju finałowego.

W Łęczycy zespół rozpoczął od w  ygranej 2-0 nad TAF Toruń. Wynik strzałem przy słupku otworzył Michał Górczyk, a druga bramka była dziełem Tomasza Biedy. Mimo sporej przewagi Wiśle nie udało się pokonać Hesed Tarnów. Rywale dobrze ustawiali się w obronie, a po jednej z kontr zdołali pokonać Lasika i wygrać 1-0. Nie przeszkodziło to jednak futsalowcom z Chrzanowa i okolic zająć pierwszego miejsca w grupie. W ćwierćfinale czekała Stal Mielec, która po strzale z ostrego kąta prowadziła 1-0. Przed przerwą do remisu doprowadził Kocot, a w drugiej połowie Orszulak i Poręba wyprowadzili zespół na dwubramkowe prowadzenie. Kiedy po indywidualnej akcji przeciwnik złapał kontakt wycofał bramkarza licząc na korzystny rezultat. Nie opłaciło się to bowiem po przechwycie piłkę do pustej bramki skierował Kocot tym samym ustalając wynik meczu na 4-2 dla Wisły. Podopieczni Jakuba Zielińskiego w niedzielny poranek w półfinale zmierzyli się z faworyzowaną Gwiazdą Ruda Śląska. Defensywna taktyka się opłaciła. Konsekwentna gra zawodników z pola i dobre interwencje Lasika spowodowały, że Gwiazda nie zdołała ani razu umieścić piłki w siatce. Uczyniła to za to Wisła. W pierwszej połowie dalekim wykopem popisał się Lasik. W polu karnym rywala piłkę z powietrza zgrał Tokarz, a do siatki wolejem skierował ją Krzciuk, który mimo kontuzji odniesionej tydzień wcześniej na Pucharze Śląska zdecydował się wejść na parkiet. Po przerwie Lasik tym razem dokładnie wyrzucił piłkę, a po przyjęciu na klatkę piersiową Mężyka pokonał Orszulak. Chrzanowianie byli więc pewni medalu. W finale czekał na nich Rekord Bielsko-Biała. Właśnie o takim finale marzyły obie ekipy. W składzie Rekordu grają bowiem mieszkańcy Chrzanowa Krzysztof Dulowski oraz Mateusz Gaudyn.

W 8. minucie ze strzałem Gaudyna poradził sobie Lasik, ale dobitka Biela była już skuteczna. Kolejne akcje Rekordu nie kończyły się powodzeniem aż do 16. minuty kiedy piętką piłkę do siatki skierował z najbliższej odległości Sojka. Wisła zdecydowała się na grę w przewadze, ale nie przyniosło to efektu. Do pustej bramki trafił Sojka, a po chwili wynik na 4-0 ustalił Dulowski.

Drugie miejsce w Polsce jest wielkim sukcesem zespołu z Chrzanowa, szczególnie że dużą część składu stanowili młodsi gracze, którzy mają na swoim koncie tytuł mistrzowski w kategorii U-16 z Unisławia.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, w tym Starostwu Powiatowemu w Chrzanowie, które współfinansowało wyjazd – mówi trener zespołu Jakub Zieliński.

Zespół wicemistrzów Polski U-18 w futsalu tworzyli: Kamil Lasik, Dawid Skoczylas, Michał Górczyk, Michał Kocot, Krzysztof Stach, Tomasz Orszulak, Tomasz Bieda, Mateusz Stokłosa, Mateusz Poręba, Jakub Krzciuk, Michał Mucha, Mikołaj Zastawnik, Marek Tokarz, Jakub Zieliński (trener), Adam Banach (kierownik), Witold Zięba (kierowca, kamerzysta)

Tekst: Adam Banach