II Powiatowe Manewry Ratownicze im. st. ogn. Stefana Skrzydlewskiego

Stefan Skrzydlewski był nauczycielem i wychowawcą wielu strażaków. Stał na czele drużyny ratownictwa medycznego. Zmarł dwa lata temu. Aby uczcić Jego pamięć po raz drugi zorganizowano powiatowe manewry ratownicze pod patronatem starosty chrzanowskiego.

II Powiatowe Manewry Ratownicze im. st. ogn. Stefana Skrzydlewskiego

Fot. Marcin Noworyta

14 zespołów ratowniczych OSP powiatu chrzanowskiego, 3 zespoły OSP powiatu wadowickiego, dwa patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego pogotowia ratunkowego i starosta uczestniczyli w manewrach ratowniczych zorganizowanych przez OSP Chrzanów, OSP Dulowa, OSP Luszowice, OSP Pogorzyce.

Zawaleniu uległa hala produkcyjna, która częściowo się zapaliła. W gruzowisku i wokół niego znajdowało się kilkadziesiąt osób poszkodowanych. Zadaniem zastępów OSP było zbudowanie punktu medycznego do przyjmowania poszkodowanych.

- Dwugodzinne manewry pokazały, że tego typu zdarzenia nadal są dużym wyzwaniem i należy stale je ćwiczyć, aby osiągnąć pełny sukces. Zadanie nie było łatwe, ale służby były bardzo dobrze przygotowane – mówi Grzegorz Michalczyk, specjalista ratownictwa medycznego.

Czy wiesz, że…

St. ogn. Stefan Skrzydlewski w chrzanowskiej zawodowej straży pożarnej służył od 1958 r. do 1993 r. Po reaktywacji w 1997 r. jednostki OSP Chrzanów został jej naczelnikiem.

Autorem zdjęć w galerii jest Marcin Noworyta