Przedsiębiorco, pozyskuj pieniądze unijne

16 maja w Dworze Zieleniewskich odbyło się spotkanie w ramach projektu „Innowacje dla biznesu. Mobilny Punkt MARR”.

Przedsiębiorco, pozyskuj pieniądze unijne

Organizatorami spotkania byli Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości, Gmina Trzebinia oraz Powiat Chrzanowski.

Podczas spotkania powiat reprezentowała wicestarosta Maria Siuda, a gminę Trzebinia burmistrz Stanisław Szczurek.

W spotkaniu udział wzięli lokalni przedsiębiorcy, jak również samorządowcy.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją Stanisława Bisztygi, wiceprezesa Zarządu MARR S.A., który przedstawił Ideę Mobilnego Punktu MARR,  ]ofertę Agencji, jak również zachęcił przedsiębiorców do wprowadzania innowacji w swoich firmach.

Przedstawiciel Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, które realizuje cały proces aplikacji o środki, wyboru oraz rozliczania projektów w ramach  II Osi Priorytetowej Małopolskiego Regionalnego Programu operacyjnego na lata 2007-2013, podsumował dotychczasową aktywność przedsiębiorców z zakresu pozyskiwania środków z MRPO, jak również przedstawił aktualny  harmonogram naborów, wraz informacją na temat możliwości uzyskania dofinansowania/funduszy pożyczkowych przez przedsiębiorców.  Kolejnym etapem spotkania było zaprezentowanie działań Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, jakie wdraża MARR oraz jakie możliwości aplikowania o środki mają małopolscy przedsiębiorcy.

Głównym przesłaniem spotkania było zachęcenie przedsiębiorców do rozwijania się, pozyskiwania dodatkowych środków oraz wsparcia z funduszy unijnych, a przede wszystkim wprowadzania innowacji w swoich firmach, które nie muszą być nowymi zaawansowanymi technologiami, ale ważne by wprowadzały nowe rozwiązania, nowej generacji urządzenia, które pozwolą na unowocześnienie kierunków działania firm oraz  wzmocnienie ich sytuacji gospodarczej na rynku.