Trzech uczniów z powiatu chrzanowskiego zdobyło wysokie lokaty w największym konkursie informatycznym w Polsce

17 maja w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w warszawskim Domu Dziennikarza odbyło się uroczyste zakończenie II Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK? – TAK!, w którym trzech uczniów z powiatu chrzanowskiego zajęło jedne z pierwszych miejsc w Polsce.

W konkursie wzięło udział ponad 22 tys. uczniów z całej Polski. Każdy z uczestników musiał w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na około 1100 pytań z zakresu algorytmów, technik komunikacyjnych, podstaw informatyki i programowania.  W rozgrywkach finałowych wyłoniono 30 laureatów – po 10 z każdej kategorii wiekowej.

Powiat chrzanowski może poszczycić się aż trzema laureatami:

- w kategorii szkoły podstawowe – Aleksander Potocki, uczeń SP nr 8 w Chrzanowie - 10 miejsce w Polsce

- w kategorii gimnazja – Wojciech Różowski, uczeń PG nr 1 w Trzebini - 10 miejsce w Polsce,

- w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – Piotr Lizończyk, uczeń I LO w Chrzanowie - 2 miejsce w Polsce

Drugą edycję konkursu zorganizowało Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, marszałków województw z całego kraju oraz kuratoria oświaty. Akcję wspierały merytorycznie takie marki jak Samsung, Motorola czy Wydawnictwo Naukowe PWN.

Laureaci konkursu otrzymali w nagrodę kamery, ultrabooki, tablice multimedialne dla szkół.