Oskar Święczak najlepszy w strzelaniu

27 kwietnia w siedzibie Ligi Obrony Kraju młodzież rywalizowała w strzelaniu z karabinku pneumatycznego. Najlepszy wynik osiągnął 13-letni Oskar Święczak z Trzebini.

Oskar Święczak najlepszy w strzelaniu

Fot. Uczestnicy kwietniowych zawodów strzeleckich w siedzibie LOK

W II Powiatowych Zawodach Srzeleckich organizowanych przez chrzanowskie Stowarzyszenie LOK wzięło udział 80 dzieci. Każde mogło strzelić trzykrotnie.

Chrzanowska LOK współpracuje z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Chrzanowie i Starostwem Powiatowym w Chrzanowie oraz szkołami podstawowymi i gimnazjami.

Skupia 50 czynnych członków. Prezes Zarządu Andrzej Dańków oraz wiceprezes Jacek Palka zachęcają młodych do wstąpienia w szeregi organizacji. Planuje otworzyć drugą strzelnicę pneumatyczną oraz Ligę Strzelecką Gimnazjalną od nowego roku szkolnego.

Jak informuje prezes Dańków, 18 i 19 maja nad Zalewem Chechło odbędzie się otwarcie sezonu strzelecko-żeglarskiego. Końcem sierpnia natomiast odbędą się Zawody Strzeleckie o Mistrzostwo Powiatu Chrzanowskiego pod patronatem starosty chrzanowskiego już na nowej strzelnicy w siedzibie LOK przy ul. Jagiellońskiej 3 w Chrzanowie.

Pistolet pneumatyczny

I miejsce Piotr Juras