W starostwie jest defibrylator

Z obsługą defibrylatora jest w stanie poradzić sobie każdy, nawet osoby nieprzeszkolone - podkreśla Grzegorz Michalczyk, ratownik medyczny.

W starostwie jest defibrylator

Fot. Grzegorz Michalczyk, ratownik medyczny

- Najważniejsze, by podczas obsługi urządzenia AED zachować spokój, bo to połowa sukcesu - dodaje Grzegorz Michalczyk.

Jak informuje Dominika Gądek, kierownik Referatu Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, w obsłudze defibrylatora dotychczas zostało przeszkolonych dziewięć osób. Sukcesywnie będą szkoleni kolejni urzędnicy.

Urządzenie znajduje się na Dzienniku Podawczym.

Czy wiesz, że...

W powiecie chrzanowskim jest ponad 30 urządzeń AED. Najwięcej defibrylatorów znajduje się w gminie Trzebinia.