Mają ponadprzeciętną wiedzę informatyczną

Finaliści II Powiatowego Internetowego Konkursu Informatycznego „PIKI” wykazali się ponadprzeciętnymi umiejętnościami i wiedzą informatyczną.

Mają ponadprzeciętną wiedzę informatyczną

9 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych odbył się finał II Powiatowego Internetowego Konkursu Informatycznego „PIKI”. W konkursie zarejestrowanych było ponad stu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali zadania z trzech dziedzin: sieci i Internet, algorytmika i programowanie, urządzeń techniki komputerowej i oprogramowania biurowego.

Do etapu finałowego konkursu zakwalifikowanych zostało dwudziestu uczniów z najlepszymi wynikami ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

- Dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem i ponad dwukrotny wzrost zarejestrowanych użytkowników w porównaniu z rokiem poprzednim – podkreślają organizatorzy: Damian Onderka i Dariusz Sojka, nauczyciele informatyki z ZSTU w Trzebini.

Szkoły gimnazjalne:
1 miejsce Jan Filipski z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Chrzanowie,
2 miejsce Aleksander Potocki z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Chrzanowie,
3 miejsce Przemysław Rożnawski z Zespołu Szkół nr 1 w Alwerni,
4 miejsce Jakub Słota z Zespołu Szkół nr 1 w Alwerni.

Szkoły ponadgimnazjalne:
1 miejsce Grzegorz Baran z ZST-U w Trzebini,
2 miejsce Mateusz Pitura z ZST-U w Trzebini,
3 miejsce Dawid Kocot z ZST-U w Trzebini
4 miejsce Michał Dulęba z 1 LO w Chrzanowie.