V Zlot Rowerowy „WĘDRUJ Z NAMI PAPIESKIMI SZLAKAMI”- Ku czci Papieża Polaka

Tradycyjnie organizatorem imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych. Do współpracy włączyli się Parafia p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie, Fundacja „Szlaki Papieskie” w Krakowie, Komisja Turystyki Kolarskiej przy PTTK Chrzanów, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie oraz Parafia p.w. św. Marcina w Porębie Żegoty.

V Zlot Rowerowy „WĘDRUJ Z NAMI PAPIESKIMI SZLAKAMI”- Ku czci Papieża Polaka

Kolejny bo już piąty Zlot Rowerowy poświęcony  pamięci naszego świętego rodaka Karola Wojtyły przeszedł do historii upamiętniając Jego wyjątkową postawę życiową, miłość do ludzi i sportu. Zlot odbył się w 94 rocznicę urodzin świętego.

Zmagania rowerzystów zapoczątkowała uroczysta koncelebrowana Msza Święta  o godzinie 10.15 poprowadzona przez Księdza, Proboszcza  Romana Sławeńskiego – Dziekana Dekanatu Chrzanowskiego po której punktualnie o godzinie 11.00 rowerzyści wyruszyli w trasę.

W miejscu docelowym Zlotu czyli przy Parafii p.w. św. Marcina w Porębie Żegoty uczestników Zlotu powitali księża.

Pierwszy większy odpoczynek na trasie Zlotu miał miejsce w Porębie Żegoty  w Domu Ludowym, gdzie gromkimi brawami, wspaniałymi wypiekami oraz ciepłymi napojami  nagrodzono uczestników Zlotu, a na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał odlew gipsowy z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

Dodatkowa atrakcją Zlotu były konkursy dla rowerzystów, gdzie chętni mogli wygrać nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Gminę Alwernię.

Meta Zlotu miała miejsce w Galerii „Drzewiej” Ginące Zawody. Właściciele Galerii  Pani Zofia i Edward Góreccy przygotowali ciepłe kiełbaski dla uczestników Zlotu, a także zachęcili do zwiedzenia Galerii, rzutu podkową czy strzału z łuku.

Ten aktywny fizycznie i duchowo dzień, spędzony przy zaskakująco udanej jak na ostatnie dni pogodzie zapadnie wszystkim uczestnikom wydarzenia na długo w pamięci.

Zloty jak co roku przyciągnął nie tylko mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego, ale również sympatyków kolarstwa mieszkających poza jego granicami i po raz kolejny przyczynił się do promocji turystyki pielgrzymkowej na terenie Powiatu Chrzanowskiego. Wśród 120 uczestników Zlotu wzięli również udział kolarze z odległych rejonów  m.in.:   Katowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Gliwic, Przeciszowa, Jaworzna.

Tradycyjnie wszyscy otrzymali wodę, ciastka, okolicznościowe plakietki oraz odblaski dla rowerzystów.

Organizatorzy Zlotu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom imprezy za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie za wytyczenie i poprowadzenie rowerzystów na trasie Zlotu oraz za przeprowadzenie konkursów, za zabezpieczenie medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie, za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie,  za współpracę w organizacji tego wydarzenia Parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz Parafii p.w. św. Marcina w Porębie Żegoty, Panu Burmistrzowi Alwerni Janowi Rychlikowi, Stowarzyszeniu  Rodzina Kolpinga w Porębie-Żegoty, Pani Bogusławie i Edwardowi Majchrowskim oraz Sołtys w Porębie Żegoty Pani Ewie Pasierbek za przygotowanie powitania i poczęstunku w Domu Ludowym,  Pani Zofii i Edwardowi Góreckim za gościnę w Galerii „ Drzewiej” Ginące Zawody i całej lokalnej społeczności za cudowne pełne przyjaźni przyjęcie uczestników Zlotu w Domu Ludowym.

Szczególne podziękowania kierujemy również do sponsorów V Zlotu Rowerowego tj. Firmy „ELIMEX” z Trzebini za przekazanie kiełbasek, Piekarni PAWLAK Sp.z o.o. w Myślachowicach za przekazanie chlebów, Hurtowni „PAKIET” z Trzebini za przekazanie naczyń jednorazowych.

NA FOTOREPOTRAŻ Z RAJDU ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA - GALERIA