Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Złoto w Wojewódzkich zawodach w dwuboju strzeleckim młodzieży szkolnej

Młodzież z Chrzanowskiego LOK jeszcze nie ochłonęła po wywalczeniu wicemistrzostwa polski wieloboju obronnym a już 17 czerwca w Pogwizdowie koło Bochni przystąpiła do rywalizacji o miano najlepszych  w zawodników  województwa małopolskiego dwuboju strzeleckim młodzieży szkolnej.

Do zawodów przystąpiło 12 zespołów składających się z dwóch trzyosobowych drużyn dziewcząt i chłopców. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch konkurencjach z krosu strzeleckiego i z pojedynku strzeleckiego.

Dziewczęta drużynowo zajęły 2  miejsce w krosie strzeleckim, a w pojedynku strzeleckim  niepokonane zdobyły 1 miejsce.  Drużyna chłopców  natomiast  wywalczyła 1 miejsce w krosie strzeleckim, a w pojedynku strzeleckim  zajęli  2 miejsce.

Jako zespół w punktacji generalnej  zajęli 1 miejsce i zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

Indywidualnie Dominika Perz w krosie strzeleckim dziewcząt zdobyła 1 miejsce a Piotr Juras w kategorii chłopców wywalczył 2 miejsce.

Ligę Obrony Kraju reprezentowała młodzież z  Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebinia „KS KADET”   i uczniowie z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego z Trzebini.

Młodzież z terenu powiatu chrzanowskiego zdobyła największa ilość pucharów i medali w kolorze złotym i srebrnym w klasyfikacji tych zawodów. Tym samym są najlepszym zespołem w województwie  małopolskim.