Prezentacja najciekawszych prac z programu "Derby Artystyczne – Śląska & Małopolska"

10 kwietnia 2015 roku w dwóch miastach w powiecie chrzanowskim zainaugurowana została pierwsza odsłona wystawy "TOP-ART", prezentującej wybrane najciekawsze prace malarskie i graficzne z międzyregionalnego Programu "Derby Artystyczne – Śląsk & Małopolska" zrealizowanego w 2014 roku. Wystawa "Top-Art", która od kwietnia do czerwca odwiedzi kilka miast w Małopolsce i na Śląsku jest swego rodzaju "finisażem" ubiegłorocznej edycji "Derbów" i ostatnią okazją obejrzenia wybranych prac z wystawy pt. "Kobieta w malarstwie i grafice" & "Moje miejsce mój region".

W międzyregionalnym Programie "Derby Artystyczne" udział wzięło 91 artystów, a na głównych wystawach zaprezentowano: 345 prac w mieście Czeladź, gdzie była realizowana główna wystawa na Śląsku i 380 prac w Krakowie, gdzie odbyła się główna wystawa w Małopolsce.
Celem wystawy Top-Art, jest pokazanie twórczości artystów z obu regionów mieszkańcom różnych miast i miejscowości, które nie zawsze mają okazję gościć tego typu prezentacje i wystawy, tym bardziej z tak dużą
liczbą autorów prac. Na wystawie swoje prace prezentuje 51 artystów z obu województw.
Prezentacja wystawy z wybranymi pracami, był jedyną możliwą formą pokazania projektu w różnych miastach, ponieważ pokazanie pełnej wystawy poza miejscami jej głównych ekspozycji nie było możliwe do realizacji
z uwagi na bardzo dużą ilość prac eksponowanych.
Celem międzyregionalnego Programu "Derby Artystyczne" jest integracja sztuki, integracja artystów i odbiorców, prezentacja dorobku twórców z obu regionów. Próba pokazania tego, jak różnorodne są talenty twórców, dzięki którym powstają prace o ciekawych walorach artystycznych i różnorodnej formie wykonawczej.
Wystawa w powiecie chrzanowskim odbywa się równolegle w dwóch miastach i obiektach - w Chrzanowie dostępna jest w obiekcie Miejskiej Biblioteki Publicznej, natomiast w Trzebini w galerii Powiatowego
Młodzieżowego Domu Kultury.
Na wystawach można zobaczyć 82 obrazy 52 autorów, którzy brali udział w Derbach Artystycznych, w tym w Chrzanowie 56 obrazów, a w Trzebini 26 obrazów.

Na wystawie TOP-ART, swoje prace prezentują:
¨ Bareja Robert ¨ Baster-Grząślewicz Maria ¨ Brzozowska Renata (gooecinnie) ¨ Budnik Ryszard
¨ Bujas Longina ¨ Chajec Honorata ¨ Chłopecka Bożena ¨ Chomko Dorota ¨ Cichoń Anna
¨ Cichoń Anna Maria ¨ Dubiel Zofia ¨ Duda Edward ¨ Dudziak Joanna - ps.Ostoya ¨ Godula Patrycja
¨ Gorczyca Bogdan ¨ Grzeszczyszyn-Budziosz Maria ¨ Hatłas Witold ¨ Huczek Rafał ¨ Justycki Michał
¨ Kandora Agata ¨ Kasperkiewicz Krystyna ¨ Kaźmierczak Halina ¨ Kwarciak Michał ¨ Lewińska Anna
¨ Lisiewicz Olga ps. Lila Vati ¨ Łaksa Joanna ps. Yaxa ¨ Łącka-Knapik Joanna ¨ Małek Katarzyna
¨ Mazurek Marta ¨ Pacyna Bogumiła ¨ Paluch Ewa ¨ Pochopień Adam ¨ Ptaszek Krystyna
¨ Rączkowska Elżbieta ¨ Róg-Ociepka Joanna ¨ Sitek Barbara ¨ Szłapak-Hatłas Ewa ¨ Sobczak Urszula
¨ Stępniewska-Szynalik Grażyna ¨ Sularz Maria ¨ Suryjak Irena ¨ Szarwiło Anna ¨ Śliwińska Grażyna
¨ Troczyńska Anna ps.Corina Flover ¨ Tylka Anna ¨ Urant Natalia ps. Nati ¨ Urban Magdalena
¨ Warczok Gabriela oraz goście specjalni: ¨ Lewiński Krzysztof ¨ Ślusarski Dariusz

Obie wystawy Top-Art na ziemi chrzanowskiej zostały zorganizowane dzięki współpracy i włączeniu się do Programu przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz podjęciu współpracy przy organizacji ekspozycji przez kierownictwo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie i Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.
Zgodnie z założeniami Programu "Derby Artystyczne", wystawy są dostępne nieodpłatnie dla odbiorców.
Informacje o wystawach:
· www.art-plus.info/topart