Będzie łatwiej dojechać do Olkusza

Jest pomysł na lepsze połączenie drogowe dwóch aglomeracji: chrzanowskiej i olkuskiej.

Będzie łatwiej dojechać do Olkusza

- Obecnie pracujemy nad koncepcją budowy powiatowej drogi łączącej drogę wojewódzką Kraków- Dąbrowa Górnicza z autostradą A4 – zapowiada Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski.
Planowana droga ma przebiegać przez Bukowno, piaskownię aż do jednego z węzłów autostradowych. Samorządy zdecydują, czy będzie to węzeł baliński, czy byczyński.
- Będziemy aplikować do województwa małopolskiego o współudział finansowy tego przedsięwzięcia, które w znaczny sposób usprawni sieć połączeń drogowych pomiędzy powiatami: chrzanowskim i olkuskim – dodaje Janusz Szczęśniak.