Sztetl Chrzanów, czyli wspominamy dawnych mieszkańców stolicy powiatu

Już po raz czwarty chrzanowskie muzeum zorganizowało Dni Kultury Żydowskiej pod hasłem "Sztetl Chrzanów". Spacer po mieście śladami chrzanowskich Żydów, wieczór piosenki i humoru żydowskiego, zwiedzanie cmentarza żydowskiego z przewodnikiem, wykłady i degustacja tradycyjnych żydowskich potraw to tylko niektóre z punktów programu.

Sztetl Chrzanów, czyli   wspominamy dawnych mieszkańców stolicy powiatu

ZOBACZ FILM

Co roku wydarzenie przyciąga wielu mieszkańców, którzy chcą poznać historię Żydów zamieszkujących ten teren przed II wojną światową.
Oferta skierowana była m.in. do uczniów szkół podstawowych oraz do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.