Inspiracja do innowacji

W ponad 120 krajach świata na sześciu kontynentach odbył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie  podejmował działania mające inspirować młodzież do rozwoju innowacji, wyobraźni i kreatywności, skłaniający do urzeczywistniania pomysłów na własny biznes.

Inspiracja do innowacji

Fot. Zajęcia w ramach tygodnia przedsiębiorczości odbyły się m.in. w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini

Uczestnikami Tygodnia Przedsiębiorczości, byli przede wszystkim ludzie młodzi, przedsiębiorczy, szukający drogi zawodowej.
W Małopolsce ŚTP zorganizowany został po raz ósmy. Promocję własnego biznesu skierowano głownie do uczniów, studentów  i wszystkich osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej lub wzbogaceniem swojej wiedzy, nabyciem umiejętności, które później mogą być wykorzystane na rynku pracy.

W ramach tego tygodnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie przeprowadzone zostały warsztaty dla osób bezrobotnych w zakresie przygotowania do samozatrudnienia. Podczas nich uczestnicy mogli określić swoje predyspozycje przedsiębiorcze, ocenić realność swojego pomysłu na firmę, nauczyć się sporządzania biznes planu, dowiedzieć się o źródłach finansowania działalności.  Doradca zawodowy przeprowadził też prelekcję  w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini na zaproszenie Młodzieżowego  Centrum Kariery OHP w Chrzanowie. Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z wiedzą na temat założenia i prowadzenia własnej firmy. Młodzież  brała czynny udział w zajęciach. Największym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z rozpoznaniem własnego potencjału zawodowego, jako przyszłego przedsiębiorcy, opisy biznes planu i tworzenie własnej firmy.  Pracownik urzędu pełnił również dyżur w ZUS w Chrzanowie gdzie zainteresowane osoby mogły uzyskać informacje dotyczącą wsparcia urzędu dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców.

(zew)