Krystyna Godyń doceniona

Krystyna Godyń, wieloletni prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów została odznaczona medalem Bonum Facere (Czynić Dobro) podczas Dnia Seniora zorganizowanym przez ZUS i PZERiI w Chrzanowie 27 października w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.

Krystyna Godyń doceniona

Krystyna Godyń stoi na czele stowarzyszenia zrzeszającego około 1200 członków   skupionych   w   11   kołach   rejonowych:   Chrzanów,   Trzebinia-   Bolęcin, Dulowa, Płoki, Myślachowice i  Regulice. Działa na rzecz poprawy warunków życia osób starszych i niepełnosprawnych, przeciwdziała ich samotności, marginalizacji i wykluczeniu   społecznemu.   Jest   rzecznikiem   opinii   emerytów   i   rencistów   oraz inwalidów   wobec   władz   samorządowych,   publicznych   i   mediów.   Zabiega o sponsorów   i   członków   wspierających   dla   uzyskania   środków   finansowych i materialnych, jest współorganizatorem działalności, turystycznej i wypoczynkowej, koordynuje przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym i artystycznym.

Od 2000 roku bierze czynny udział w organizacji Powiatowego Dnia Seniora. Zawsze pełna entuzjazmu i energii, chętna do pracy i współpracy. W swojej   działalności   społecznej,   może   pochwalić   się   również,   pracą   społeczną w Powiatowej Społecznej Radzie Do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Chrzanowie.

Praca zawodowa

1945-1957 Oddział Zaopatrzenia Robotniczego CHZMO Stella Chrzanów - księgowa

1957-1977 Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Chrzanowie – specjalista ds. organizacji i zatrudnienia

1977-1979 Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chrzanowie – specjalista ds. zatrudnienia