W 150. rocznicę urodzin Marszałka

5 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Chrzanowie odbył się Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności Józefa Piłsudskiego w 150. rocznicę urodzin. Współorganizatorem konkursu było Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza  Witolda Pileckiego.

W 150. rocznicę urodzin Marszałka

W konkursie, który  zorganizowano w dwóch kategoriach, wzięło udział 40 uczniów z 11 szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego oraz 19 uczniów szkół średnich z 6 szkół.

Składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W przerwie zaprezentowała się młodzież z I LO w występach artystycznych nawiązujących do postaci Marszałka.

kategoria szkół podstawowych i gimnazjum

I miejsce – Patryk Lis – Szkoła Podstawowa nr 3 w Chrzanowie

II miejsce – Aleksandra Piwowarczyk – Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu

III miejsce – Natalia Mitka – Szkoła Podstawowa w Alwerni

kategoria szkół  średnich

I miejsce – Franciszek Parzyk – I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie

II miejsce – Jan Chrapek – II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie

III miejsce – Karolina Krupa – I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie

Wyróżniono również 4 uczniów szkół podstawowych i 3 uczniów szkół  średnich.

Cenne nagrody ufundowano ze środków projektowych powiatu chrzanowskiego i sponsorów prywatnych.