Przebadaj się za darmo pod kątem tarczycy, chorób cywilizacyjnych i raka gruczołu krokowego

Ważna wiadomość dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Trwają zapisy na trzy rodzaje bezpłatnych badań profilaktycznych. Wszystkie finansuje powiat.

Chodzi o program profilaktyki wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego, program profilaktyki chorób tarczycy, profilaktyki chorób cywilizacyjnych (pakiet badań, w skład którego wchodzą badania: glukoza, kwas moczowy, kreatynina z GFR, lipidogram (w tym: cholesterol całkowity, trójglicerydy, HDL, LDL – metoda bezpośrednia), Wapń (Ca), Fosfor (P), Magnez).

Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego zainteresowani uczestnictwem w/w programach mogą zgłaszać się na czczo, bez skierowania wg ustalonych terminów.

Termin należy ustalić w rejestracji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie – przy ul. Topolowej 16 osobiście lub telefonicznie tel. 32 624 74 51 w dni robocze w godz. 1200 - 1300.

Odbiór wyniku badań w miejscu pobrań indywidualnie po okazaniu otrzymanego kodu kreskowego w rejestracji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 1100 – 1430.

program ochrony zdrowia psychicznego, w tym profilaktyki zaburzeń depresyjnych adresowany do mieszkańców powiatu chrzanowskiego, chcących ocenić swój stan psychiczny oraz osób objętych leczeniem psychiatrycznym (oddział psychiatryczny) i ich bliskich. Zapisy na porady odbywają się poprzez rejestrację telefoniczną w Poradni Zdrowia Psychicznego tel. 32 624 70 27 we wtorek od godz. 1100 – 1700 i czwartek 800 – 1300.

Zapisy na ww. programy rozpoczynają się od 1 kwietnia 2019 roku.