Chrzanowskie PCE podpisało porozumienie z Tauron Dystrybucja

19 listopada w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie podpisano porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia w zawodach związanych z energetyką pomiędzy Tauron Dystrybucja Spółką Akcyjną w Krakowie a Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie.

Chrzanowskie PCE podpisało porozumienie z Tauron Dystrybucja

Na zdjęciu: Maciej Budryk - dyrektor Oddziału Tauron Dystrybucja i Agnieszka Siejka - Lasoń - dyrektor PCE w Chrzanowie

Celem porozumienia jest określenie zasad i form współdziałania na rzecz rozwoju edukacji zawodowej w obszarze energetyki. Porozumienie obejmuje współpracę na polach dydaktyki i promocji.

Tauron i PCE umożliwią wybranym uczniom PCE odbywanie bezpłatnych praktyk zawodowych w Tauronie.  Strony mogą organizować dodatkowe zajęcia dla uczniów, panele dyskusyjne i prelekcje dla uczniów i nauczycieli dotyczące funkcjonowania branży energetycznej i najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w energetyce.