Czekamy na dofinansowanie na remont dwóch dróg!

Dobra wiadomość dla kierowców z Powiatu Chrzanowskiego. Wszystko wskazuje na to, że Powiat dostanie dofinansowanie na przebudowę dwóch dróg z Funduszu Dróg Samorządowych.

Czekamy na dofinansowanie na remont dwóch dróg!

Chodzi o ulicę Powstańców Styczniowych w Chrzanowie oraz Krakowską w Alwerni.

- Każda ma być remontowana na odcinkach przeszło dwóch kilometrów. Inwestycja w Chrzanowie ma kosztować ok. 4 mln zł, a w Alwerni ok 2,6 mln zł – wylicza Grzegorz Żuradzki, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie. Uściśla, że dofinansowanie z Funduszu może wynieść od 50 do 80 procent tych kwot.

- Na razie czekamy na podpisanie umowy oraz konkrety – dodaje dyrektor Żuradzki. Liczy jednak, że dwie strategiczne inwestycje drogowe w Powiecie uda się zrealizować przy rządowym wsparciu finansowym.

Dofinansowanie zadań zostanie udzielone po zatwierdzeniu listy rankingowej przez Prezesa Rady Ministrów.