Od 1 września, zamiast do PCE, uczniowie będą chodzić do Zespołu Szkół Technicznych "Fablok" w Chrzanowie

Dziś, 30 kwietnia odbyła się pierwsza zdalna sesja Rady Powiatu Chrzanowskiego. Jedną z najważniejszych uchwał, jaką podjęli powiatowi radni, była zmiana nazwy dla Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie. Od 1 września 2020 r. uczniowie będą chodzić do Zespołu Szkół Technicznych "Fablok" w Chrzanowie.

- Jest to podyktowane chęcią zwiększenia rozpoznawalności szkoły oraz jej oferty edukacyjnej. Nazwa szkoły od wielu lat kojarzona jest z dzielnicą Chrzanowa i bezpośrednim sąsiedztwem Pierwszej Fabryki Lokomotyw – tłumaczy Bartłomiej Gębala, Wicestarosta Chrzanowski.

Podczas zdalnej sesji radni wysłuchali także m.in. informacji o bieżącej sytuacji Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz sprawozdań z działalności Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie.