Nagrody Starosty Chrzanowskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Chrzanowski za rok szkolny 2019/20 przyznane!

Właśnie odbyła się uroczystość przyznania wyjątkowych nagród dla niezwykłych uczniów naszych szkół.

Nagrody wręczył Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga i Wicestarosta Bartłomiej Gębala. Nagrodzeni to wspaniali młodzi ludzie, którzy swoją pracą i zaangażowaniem osiągnęli godne pozazdroszczenia rezultaty.

W kategorii "za najlepsze wyniki w nauce" nagrodę otrzymał Filip Mruczek, uczeń klasy trzeciej I LO w Chrzanowie, w kategorii "za szczególne osiągnięcia artystyczne" nagrodzona została Zuzanna Pytlowska, uczennica klasy drugiej II LO w Chrzanowie, a w kategorii "za wybitne osiągnięcia sportowe" doceniona została Anna Topa, uczennica również klasy drugiej w I LO w Chrzanowie.

Laureatom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy!

Filip Mruczek otrzymuje Nagrodę Starosty Chrzanowskiego za poprzedni rok szkolny 2019/2020
w kategorii
„za najlepsze wyniki w nauce”

Filip jest uczniem klasy trzeciej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie.
W roku szkolnym 2019/2020 uzyskał średnią ocen 5,5 oraz wzorowe zachowanie. Jest finalistą trzech olimpiad przedmiotowych zorganizowanych przez Centrum Organizacji Przedmiotowo – Tematyczno – Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno – Historycznych prowadzonym przez Stowarzyszenie Edukacyjno – Oświatowe COPTIOSH
w Białymstoku:

• VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP;
  • VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej;
  • V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Uczeń wzorowo spełnia wszystkie wymagania szkolne. Uczestniczy w pracach na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem. Ponadto wyróżnia się wysoką kulturą osobistą.

Zuzanna Pytlowska otrzymuje Nagrodę Starosty Chrzanowskiego za poprzedni rok szkolny 2019/2020  w kategorii „za szczególne osiągnięcia artystyczne”

Zuzanna jest uczennicą klasy drugiej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
w Chrzanowie. W roku szkolnym 2019/2020 uzyskała średnią ocen 4,8 oraz wzorowe zachowanie. Jej pasja to śpiew. Uczennica bardzo dobrze godzi wszystkie obowiązki, pomimo dodatkowych zajęć jest osobą ambitną, obowiązkową i zawsze przygotowaną do zajęć lekcyjnych oraz chętną do współpracy. Samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia, szczególnie artystyczne. Chętnie angażuje się w działania artystyczne w środowisku lokalnym, występując na wernisażach, odczytach, czy też podczas spotkań artystycznych z oprawą muzyczną. Dzięki systematycznej i rzetelnej pracy zdobyła w roku szkolnym 2019/2020 wiele osiągnięć takich jak:

• Grand Prix na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi;
  • I miejsce na Festiwalu Piosenki Angielskiej Singing Kids w Krakowie;
  • I miejsce na Mikołajkowym Konkursie Piosenki w Chrzanowie;
  • I miejsce na Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie;
  • I miejsce na XVII Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka”
    w Jaworznie;
  • II miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie;
  • II miejsce w kategorii solista na IX Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej
    w Trzebini pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Ponadto w roku szkolnym 2019/2020 uczennica wzięła udział w:

• XXVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Religijnej w Kętach;
  • XXVI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie;
  • X Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej
    w Żorach;
  • VIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie z Wysoka”
    w Kielcach;