Pantomima słońca - wystawa fotografii solarnych - TV Powiat

"Pantomima słońca" niezwykłe dzieła wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie oraz Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini na wystawie w chrzanowskiej bibliotece.

"Pantomima słońca" to efekt wielomiesięcznego działania w fotografii. Ta dziedzina to bardzo prosta technika zwana fotografią solarną. Oparta jest o konstrukcje absolutnie prymitywne - puszka z dziurką jako aparat fotograficzny. I to nie wymaga zaangażowania intelektualnego tylko zrozumienia najbardziej podstawowych elementów związanych z obrazem, jak on powstaje a dzięki tej technice jest szansa, że rzeczywistość może być zarejestrowana. Camera Obscura to konstrukcja aparatu fotograficznego do którego się odwoływaliśmy. Zadaniem i elementem podstawowym w twórczości stały się decyzje, które podejmowali podopieczni. A były nimi; gdzie ten aparat umieścimy, na co skierujemy.

Film TV Powiat: https://www.youtube.com/watch?list=PLjp7bH247RxIKwmboLRrVUK0xO7DWQ-FM&fbclid=IwAR0EHxDgEIYGRQyJNDz-iGdVou3cKfrk2lvy9FgjYmCA3CVtdSIAaYYc5fg&v=c3ZJX4rGMKo&feature=youtu.be