I Piknik Organizacji Pozarządowych w Megalopark Szyjki w Libiążu

W niedzielę 12 czerwca w ośrodku Megalopark Szyjki w Libiążu odbył się I Piknik Organizacji Pozarządowych. Inicjatorem wydarzenia była Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Chrzanowie. Ideą imprezy było przybliżenie bogatej działalności trzeciego sektora mieszkańcom Powiatu Chrzanowskiego.

Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła do urokliwego miejsca na libiąskich Szyjkach całe rodziny oraz licznych przedstawicieli trzeciego sektora. Zaprezentowało się ponad 30 organizacji pozarządowych. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Najmłodsi kursowali kolejką Chrzanolandii, Melexem Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie, bawili się na dmuchańcach, korzystali z atrakcji przygotowanych na stoiskach reprezentujących się organizacji oraz Libiąskiego Centrum Kultury.Podczas imprezy odbył się pokaz kulinarny. Magdalena Nowaczewska, zwyciężczyni piątej edycji programu MasterChef, serwowała kapustę z kminem oraz karminadle z ziemniakami i kiszonym ogórkiem. Przed gwiazdą wieczoru, kapelą z Podhala - Sqbani, wystąpił lokalny Eder z wokalistą Maciejem Nowakiem, a przed nim liczni artyści reprezentujący organizacje pozarządowe. Organizatorem wydarzenia, które będzie miało charakter cykliczny, było Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych 12 czerwca:

Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały

Fundacja Sama Mama

Stowarzyszenie Twórców Kultury Chełmek

Grupa Twórców PEGAZ

Stowarzyszenie Łucznicze Arrow

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie reprezentowany przez Zespół wokalny „Senior Singers” oraz Zespół taneczny „Ali i Babki”

Ochotnicza Straż Pożarna z Rozkochowa

Centrum Wolontariatu „Po Sąsiedzku” w Chrzanowie

Stowarzyszenie Przyjaciół Księdza Michała Potaczało „Apostoł Dobroci” w Chrzanowie

Stowarzyszenie Za Piecem Płaza

Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie – maluszki