Filip Baciak złotym medalistą 53 Międzynarodowej Olimpiady Fizycznej

Dziś Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga i Wicestarosta Bartłomiej Gębala wręczyli stypendium Powiatu Chrzanowskiego Filipowi Baciakowi absolwentowi I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. W roku szkolnym 2022/2023 uzyskał średnią ocen 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Zdobył złoty medal na 53. Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej, która odbyła się w dniach 10-17 lipca 2023 r. w Tokio oraz srebrny medal na 52. Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Szwajcarii. Zajął II miejsce na 72. Olimpiadzie Fizycznej. Ten wynik zapewnił mu możliwość uczestniczenia w Europejskiej i Międzynarodowej Olimpiadzie z Fizyki. Jest finalistą 30. Olimpiady Informatycznej oraz VI Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczeń uzyskał tytuł laureata II stopnia na XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu matematyka otrzymując 98 pkt na 100 możliwych do zdobycia.

Trzech mężczyzn na tle niebieskiej ścianki z białymi napisami i herbem w kolorze biało, czerwono, żółtym