Kolejna nagroda dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Podczas wrześniowego IV Kongresu Made in Poland w Berlinie Szpital Powiatowy w Chrzanowie otrzymał nagrodę jako najlepsza i najnowocześniejsza lecznica w Małopolsce Zachodniej.

Dwóch mężćzyzn trzyma czerwoną paterę

Fot. Od lewej Artur Baranowski, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie i Wicestarosta Bartłomiej Gębala

Głównymi kryteriami oceny były:
- obecna sytuacja finansowa,
- nowoczesne standardy świadczenia usług medycznych, przy udziale nowoczesnego sprzętu,
- zakres i ilość inwestycji prowadzonych w szpitalu (zadanie związane z termomodernizacją budynków szpitala, unowocześnienie i rozbudowa stacji dializ o 9 stanowisk, modernizacja pracowni endoskopii oraz oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej i nefrologii).
- rozwój szpitala (utworzenie pracowni cytostatyków, utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego z 60 łóżkami i hospicjum z 30 łóżkami, a także pracowni angiograficznej).
- Cieszę się, że nasza wspólna praca przynosi takie efekty. Szpital Powiatowy w Chrzanowie rozwija się i staje się coraz nowocześniejszy - mówi Wicestarosta Bartłomiej Gębala.