Komisja Bezpieczeństwa, Rozwoju Gospodarczego i Polityki Zatrudnienia
Przewodniczący - Paweł Rejdych
Wiceprzewodnicząca - Zofia Gniewek
Członek - Antoni Gawronek
Członek - Leszek Kukla
Członek - Marcin Kaszuba
Członek - Andrzej Olszowski
Członek - Przemysław Rejdych
PRZEDMIOT DZIAŁANIA:
- wnioskowanie i opiniowanie projektów przepisów powiatowych;
- zagadnienia związane z działaniem jednostek powołanych do zabezpieczenia ładu, bezpieczeństwa i porządku, ochrona p. pożarowa i p. powodziowa, zapobieganie i zwalczanie klęsk żywiołowych i zbiorowych zagrożeń ludności;
- sprawy lokalno – porządkowe;
- sprawy programu gospodarczego powiatu i jego realizacji;
- zagadnienia układu komunikacyjnego oraz handlu i usług;
- zagadnienia realizacji inwestycji powiatowych;
- związki, porozumienia komunalne i stowarzyszenia powiatów;
- promocja powiatu i rozwoju gospodarki powiatowej;
- przeciwdziałanie bezrobociu zgodnie z posiadanymi uprawnieniami
Komisja Budżetu i Finansów
Przewodnicząca - Aldona Komorowska
Wiceprzewodnicząca - Grażyna Trojanowska
Członek - Zofia Gniewek
Członek - Leszek Kukla
Członek - Adam Potocki
Członek - Andrzej Saługa
PRZEDMIOT DZIAŁANIA:
- opiniowanie projektu budżetu i zmian w budżecie;
- opiniowanie projektów uchwał dot. budżetu i spraw finansowych, gospodarowania mieniem powiatowym od strony finansowej;
- opiniowanie sprawozdań zarządu z działalności finansowej powiat
Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Przewodnicząca - Maria Siuda
Wiceprzewodniczący - Marcin Kaszuba
Członek - Dominik Godyń
Członek - Mirosław Lipowski
Członek - Andrzej Saługa
Członek - Antoni Gawronek
PRZEDMIOT DZIAŁANIA:
- problemy związane z funkcjonowaniem szkół ponadgimnazjalnych;
- propagowanie i wdrażanie rozwiązań dot. szkolnictwa i oświaty;
- opiniowanie spraw dot. nauki i wychowania;
- imprezy i uroczystości kulturalne i sportowe, rekreacja i wypoczynek;
- pomoc przy tworzeniu struktur powiatowych, stowarzyszeń i organizacji sportowych.
Komisja Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa
Przewodniczący - Leszek Kukla
Wiceprzewodniczący - Leszek Kowalski
Członek - Michał Gawroński
Członek - Mirosław Lipowski
Członek - Andrzej Olszowski
Członek - Stanisława Kasperczyk
PRZEDMIOT DZIAŁANIA:
- zagadnienia z ochrony środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniami wszelkiego rodzaju;
- sprawy gospodarki rolnej i leśnej.
Komisja Rewizyjna
Przewodniczący - Michał Gawroński
Wiceprzewodniczący - Stanisława Kasperczyk
Członek - Bogdan Łabuzek
Członek - Paweł Rejdych
Członek - Janusz Szczęśniak
PRZEDMIOT DZIAŁANIA: określa ustawa
Komisja Statutowo-Regulaminowa i Etyki
Przewodniczący - Janusz Szczęśniak
Wiceprzewodniczący - Andrzej Jura
Członek - Bogdan Łabuzek
Członek - Piotr Rembiecha
Członek - Grażyna Trojanowska
Członek - Andrzej Zieliński
PRZEDMIOT DZIAŁANIA:
- opiniowanie projektów uchwał kierowanych pod obrady Rady Powiatu;
- prowadzenie prac w zakresie doskonalenia Statutu Powiatu
Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej
Przewodniczący - Piotr Rembiecha
Wiceprzewodniczący - Andrzej Zieliński
Członek - Ewa Jędrysik
Członek - Andrzej Jura
Członek - Leszek Kowalski
Członek - Maria Siuda
PRZEDMIOT DZIAŁANIA:
- koordynacja działalności w zakresie opieki zdrowotnej;
- propagowanie i wdrażanie rozwiązań dot. ochrony zdrowia wynikających z reformy służby zdrowia;
- opieka nad dziećmi, osobami starszymi, samotnymi, chorymi i najuboższymi;
- koordynacja działań w zakresie pomocy społecznej, współpraca z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Przewodniczący - Dominik Godyń
Wiceprzewodniczący - Mirosław Lipowski
Członek - Maria Siuda
Członek - Aldona Komorowska
PRZEDMIOT DZIAŁANIA: określa statut