Nordic Walking

Nordic walking - spacery po powiecie chrzanowskim

Nordic Walking to idealna forma relaksu i sposób na utrzymanie zdrowia na najwyższym poziomie. Teren powiatu chrzanowskiego idealnie nadaję się na uprawianie tej formy aktywności, a jak wykazują badania dobry trening pozwala osiągnąć udowodnione naukowo korzyści zdrowotne.

 

Jak zacząć przygodę z nordic walking ?

Na początek przejdź parę kroków bez kijków
w tempie raz szybkim, a raz trochę wolniejszym. Zwróć uwagę na ruch Twoich ramion, z każdym przyspieszeniem poruszają się one coraz szybciej.

 

Z kijkami jest podobnie – idąc dodajemy na przemian prawa noga, lewa ręka. Pamiętaj, aby ręce były rozluźnione, ruchy wykonuj bez zbędnego napięcia. Najważniejsze, aby nie zginać łokci – ruch odbywa się w stawie barkowym, a nie łokciowym.

 

Po założeniu kijków na ręce – na początek nie trzymamy kijków, niech zwisają, maszerujemy tak, aby ręce i nogi pracowały na przemian.

 

Powtarzamy poprzednie ćwiczenie, ale tym razem trzymając kijki w dłoniach. Ważne jest, aby kijki wbijały się w podłoże w sposób naturalny. Kiedy kij jest z przodu zaciskamy dłoń, natomiast kiedy kij wędruje do tyłu – dłoń musi być otwarta.

 

Wykaz kół nordic walking z terenu powiatu chrzanowskiego

Koło przy Stowarzyszeniu Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały
32-566 Alwernia
ul. Słoneczna 3
tel. 602 – 382 – 289

 

Koło przy Parafialnym Uczniowskim Klubie Sportowym "Młoszowa"
32-546 Młoszowa
ul. Kamieniec 1
tel. 507 – 434 – 272

 

Koło przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Chrzanowie
32-500 Chrzanów
ul. Focha 3
Tel. 32 724 – 12 – 67

 

Koło przy Libiąskim Centrum Kultury w Libiążu
32-590 Libiąż
ul. Górnicza 1
Tel. 32 627 – 12 – 62