Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Nordic Walking

Nordic walking - spacery po powiecie chrzanowskim

Nordic Walking to idealna forma relaksu i sposób na utrzymanie zdrowia na najwyższym poziomie. Teren powiatu chrzanowskiego idealnie nadaję się na uprawianie tej formy aktywności, a jak wykazują badania dobry trening pozwala osiągnąć udowodnione naukowo korzyści zdrowotne.

 

Jak zacząć przygodę z nordic walking ?

Na początek przejdź parę kroków bez kijków
w tempie raz szybkim, a raz trochę wolniejszym. Zwróć uwagę na ruch Twoich ramion, z każdym przyspieszeniem poruszają się one coraz szybciej.

 

Z kijkami jest podobnie – idąc dodajemy na przemian prawa noga, lewa ręka. Pamiętaj, aby ręce były rozluźnione, ruchy wykonuj bez zbędnego napięcia. Najważniejsze, aby nie zginać łokci – ruch odbywa się w stawie barkowym, a nie łokciowym.

 

Po założeniu kijków na ręce – na początek nie trzymamy kijków, niech zwisają, maszerujemy tak, aby ręce i nogi pracowały na przemian.

 

Powtarzamy poprzednie ćwiczenie, ale tym razem trzymając kijki w dłoniach. Ważne jest, aby kijki wbijały się w podłoże w sposób naturalny. Kiedy kij jest z przodu zaciskamy dłoń, natomiast kiedy kij wędruje do tyłu – dłoń musi być otwarta.

 

Wykaz kół nordic walking z terenu powiatu chrzanowskiego

Koło przy Stowarzyszeniu Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały
32-566 Alwernia
ul. Słoneczna 3
tel. 602 – 382 – 289

 

Koło przy Parafialnym Uczniowskim Klubie Sportowym "Młoszowa"
32-546 Młoszowa
ul. Kamieniec 1
tel. 507 – 434 – 272

 

Koło przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Chrzanowie
32-500 Chrzanów
ul. Focha 3
Tel. 32 724 – 12 – 67

 

Koło przy Libiąskim Centrum Kultury w Libiążu
32-590 Libiąż
ul. Górnicza 1
Tel. 32 627 – 12 – 62