Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zielone Punkty Kontrolne

Zielony Punkt Kontrolny to ogólnopolski program Lasów Państwowych i Polskiego Związku Orientacji Sportowej mający na celu wszechstronne wykorzystanie lasów dla celów rekreacyjnych i sportowych. Umieszczone w lesie stałe punkty kontrolne umożliwiają bardzo precyzyjną nawigację w terenie dzięki dokładnie skartowanej mapie.

Każdy z punktów zaopatrzony jest w perforator służący do potwierdzania swojej obecności w konkretnym punkcie terenu. Punkty te znajdują się  w trzech kompleksach leśnych - Las Żelatowa i Las Kościelec i Babia Góra. Poszukiwanie punktów odbywa się na bazie specjalistycznej mapy w skali 1:10000, która obrazuje całość rozmieszczenia punktów w charakterystycznych miejscach.

 

Zielony Punkt Kontrolny to jedna z form udostępniania lasu dla społeczeństwa w celu uprawiania biegów na orientację. W kontakcie z natura poszukując punktów kontrolnych można chodzić, biegać, maszerować z kijkami, jeździć rowerem lub na nartach. Można to robić indywidualnie lub grupowo, za dnia lub w nocy, przy każdej pogodzie.

 

Do pobrania mapy lasów:

MAPA KOŚCIELEC
MAPA ŻELATOWA
MAPA BABIA GÓRA