Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Andrzej Grabowski

DNIA 28 PAŹDZIERNIKA 2004 ROKU RADA POWIATU CHRZANOWSKIEGO NADAŁA TYTUŁ: ZASŁUŻONY DLA POWIATU CHRZANOWSKIEGO dla Andrzeja Grabowskiego

ANDRZEJ GRABOWSKI
( UR. 1952 r.) – JEDEN Z NAJPOPULARNIEJSZYCH AKTORÓW WSPÓŁCZESNYCH

Dość szybko zaczął osiągać wielkie sukcesy. Wystarczy wymienić doskonałą rolę w "Irydonie" w Teatrze im. Słowackiego czy Jaśka w „Weselu” wyreżyserowanym przez Andrzeja Wajdę w Starym Teatrze. Później były świetne główne role m.in. w serialu telewizyjnym "Boża Podszewka" oraz w telewizyjnym sitkomie "Świat według Kiepskich".
Dziś nie sposób wymienić wszystkich jego ról w wielu spektaklach teatralnych, telewizyjnych i w filmach.
Andrzej Grabowski jak mało kto uparcie i zawsze z wielką dumą podkreśla, że:

  • pochodzi z małego miasteczka Alwernia;
  • ukończył LO im. Staszica w Chrzanowie;
  • z tych miejscowości i okolic, spędzonych w młodzieńczych latach czerpie dziś różne pomysły i doświadczenie do swoich ról.

 

Andrzej Grabowski nigdy nie odmawia współpracy z organizatorami różnych lokalnych imprez i przedsięwzięć artystycznych w Alwerni, czy w innych miejscowościach Gminy Alwernia. Wspólnie z bratem Mikołajem spopularyzowali Alwerniańskie Muzeum Pożarnictwa, zachęcając Kraków do pokazywania na Rynku, przy różnych okazjach jego najwspanialszych zabytkowych pojazdów. Uczestniczył także w powiatowych konkursach na potrawy regionalne oraz w organizacji Wigilii dla samotnych. Nadto chętnie udziela się w licznych koncertach charytatywnych na rzecz osób potrzebujących.
Andrzej Grabowski za swoje aktualne dokonania zasługuje na otrzymanie tytułu "Zasłużony dla Powiatu Chrzanowskiego", a zaszczycony tytułem może jeszcze wiele dobrego zrobić.