Andrzej Grabowski

DNIA 28 PAŹDZIERNIKA 2004 ROKU RADA POWIATU CHRZANOWSKIEGO NADAŁA TYTUŁ: ZASŁUŻONY DLA POWIATU CHRZANOWSKIEGO dla Andrzeja Grabowskiego

ANDRZEJ GRABOWSKI
( UR. 1952 r.) – JEDEN Z NAJPOPULARNIEJSZYCH AKTORÓW WSPÓŁCZESNYCH

Dość szybko zaczął osiągać wielkie sukcesy. Wystarczy wymienić doskonałą rolę w "Irydonie" w Teatrze im. Słowackiego czy Jaśka w „Weselu” wyreżyserowanym przez Andrzeja Wajdę w Starym Teatrze. Później były świetne główne role m.in. w serialu telewizyjnym "Boża Podszewka" oraz w telewizyjnym sitkomie "Świat według Kiepskich".
Dziś nie sposób wymienić wszystkich jego ról w wielu spektaklach teatralnych, telewizyjnych i w filmach.
Andrzej Grabowski jak mało kto uparcie i zawsze z wielką dumą podkreśla, że:

  • pochodzi z małego miasteczka Alwernia;
  • ukończył LO im. Staszica w Chrzanowie;
  • z tych miejscowości i okolic, spędzonych w młodzieńczych latach czerpie dziś różne pomysły i doświadczenie do swoich ról.

 

Andrzej Grabowski nigdy nie odmawia współpracy z organizatorami różnych lokalnych imprez i przedsięwzięć artystycznych w Alwerni, czy w innych miejscowościach Gminy Alwernia. Wspólnie z bratem Mikołajem spopularyzowali Alwerniańskie Muzeum Pożarnictwa, zachęcając Kraków do pokazywania na Rynku, przy różnych okazjach jego najwspanialszych zabytkowych pojazdów. Uczestniczył także w powiatowych konkursach na potrawy regionalne oraz w organizacji Wigilii dla samotnych. Nadto chętnie udziela się w licznych koncertach charytatywnych na rzecz osób potrzebujących.
Andrzej Grabowski za swoje aktualne dokonania zasługuje na otrzymanie tytułu "Zasłużony dla Powiatu Chrzanowskiego", a zaszczycony tytułem może jeszcze wiele dobrego zrobić.