Europejski Festiwal im. Jana Kiepury - Przystanek Trzebinia 9.06.2005r.

Serdecznie zapraszamy na wielkie plenerowe widowisko p.t.: „Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura”, organizowane w ramach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, którego inicjatorem jest Bogusław Kaczyński – wybitny krytyk i znawca muzyki. W imprezie, zorganizowanej na terenie Zespołu Parkowo – Pałacowego w Młoszowej, weźmie udział dwustu wykonawców, wśród których znajdą się gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Marta Abako, Iwona Tober, Witold Matulka, Adam Sobierajski, Leszek Świdziński, Tadeusz Szlenkier, Witold Wrona i Ryszard Wróblewski. Ponadto przed publicznością wystąpi chór, balet i orkiestra Opery Lwowskiej pod batutą Myrona Jusipowicza. Gospodarzem wieczoru będzie wspomniany wcześniej Bogusław Kaczyński.

Program młoszowskiego pleneru obejmuje aż trzydzieści utworów. Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć i usłyszeć światowe arcydzieła muzyczne i baletowe, których autorami są: Georges Bizet, Piotr Czajkowski, Giuseppe Verdi, Johann Strauss, Charles Gound, Aram Chaczaturian, Franz Lehar, Emmerich Kalman i Aleksander Borodin. Ponadto przewidziano dwa turnieje sześciu tenorów. W pierwszym widzowie usłyszą tzw. wiązankę Kiepurowską („Signorina”, „Ninon”, „Brunetki, blondynki”, „Manuela”, „Umarł Maciek, umarł”, „Kujawiak”). Natomiast w drugim turnieju tenorów zaprezentowane zostaną melodie świata („Wiedeń, miasto moich marzeń”, „Walencja”, „O, nie zapomnij mnie”, „La Spagnola”, „Granada” i „O sole mio”). Muzyczny wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni nad młoszowskim pałacem.

Serdecznie zapraszamy !

Więcej informacji na stronie www.trzebinia.pl