Aktualności - luty 2009

„Jak wyglądał świat mamutów? ”

Zapraszamy na kolejny wykład Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci pt.: „Jak wyglądał świat mamutów? ”, który wygłosi dr hab. Piotr Wojtal - paleontolog i zooarcheolog z Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.
3 lutego 2009
E- Urząd

Chcesz sprawdzić, kiedy dostaniesz paszport lub prawo jazdy, ale nie chce Ci się wychodzić z domu i iść do urzędu? Nic prostszego. Od teraz w zakładce E- Urząd jesteś w stanie sprawdzić stan sprawy nie ruszając się sprzed monitora.
5 lutego 2009
Aktywni w jesieni życia

Będą kolejne edycje Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Możemy nazwać je „studiami podyplomowymi” czy klubem absolwenta UTW, Takie jest zapotrzebowanie osób po 50 roku życia - mówi Lucyna Kozub-Jentys, prezes UTW w Chrzanowie.
6 lutego 2009
Szachiści zagrają w Trzebini

Urodziłeś się w latach 1991-2001? Grasz w szachy? Chcesz się zmierzyć z zawodnikami z kraju i zagranicy? Zgłoś się do udziału w XIV Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Szachach Aktywnych. Zawody zostaną rozegrane w najbliższy weekend (14-15 lutego) w Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini.
9 lutego 2009
Gramy w jednej drużynie

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie jako pierwszy w województwie małopolskim sformalizował współpracę z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej. 17 grudnia 2008 roku zawarto umowę partnerską na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej bezrobotnych powiatu chrzanowskiego.
"Schetynówki" dla Powiatu Chrzanowskiego już zatwierdzone przez ministra

Grzegorz Schetyna  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził przekazaną przez Wojewodę Małopolskiego listę dotacji na której znajdują się  2 wnioski złożone przez Powiat Chrzanowski na remonty i budowę dróg. Dofinansowanie otrzyma w Małopolsce 14 powiatów i 29 gmin w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg...
10 lutego 2009
Środki unijne na drogi powiatowe
Albertiana - wielkie święto niepełnosprawnych

Do finału Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Umysłowo "Albertiana 2009" zakwalifikowały się trzy grupy teatralne biorące udział w chrzanowskich eliminacjach: dwa zespoły WTZ Radwanowice i WTZ Dominikowice Kobylanka oraz solista Grzegorz Giermek z WTZ Konary.
12 lutego 2009
Szachiści zagrali w Trzebini

10 zawodników z powiatu chrzanowskiego znalazło się w ścisłej czołówce -  w różnych kategoriach wiekowych - XIV Międzynarodowego Turnieju Młodych Talentów w Szachach Aktywnych w Trzebini.
16 lutego 2009
Libiąski Zespół Szkół poszukuje nieznanych planetoid

Zespół Szkół w Libiążu od trzech lat bierze udział w projekcie Global Hands-On Universe (Ręce we wszechświecie) polegającym na wykrywaniu Killer Planetoids (asteroid - morderców zmierzających kursem kolizyjnym w kierunku Ziemi) i pomiarze ich orbit.
17 lutego 2009
Zaproszenie dla przedstawicieli małopolskiego sektora pozarządowego do udziału w „Szkole Ekonomii Społecznej”

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie zaprasza przedstawicieli małopolskiego sektora pozarządowego do udziału w „Szkole Ekonomii Społecznej”, która realizowana będzie od marca do czerwca 2009 roku w ramach projektu „Aktywni w Ekonomii Społecznej” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
20 lutego 2009
Wsparcie dla rodzin i opiekunów zajmujących się osobami niezdolnymi do samodzielnej egzystencji

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie informuje o możliwości skorzystania z dwutygodniowych turnusów opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych i starszych wymagających stałej opieki.
20 lutego 2009
Nie daj fiskusowi, daj szpitalowi

Szpital Powiatowy w Chrzanowie przymierza się do zakupu specjalistycznego sprzętu do szybkiego wykrywania sepsy.
24 lutego 2009
Zasady i sposób dokonania odpisu 1% wraz z wykazem małopolskich organizacji pożytku publicznego

Przekazując 1% podatku małopolskim organizacjom powodujemy, że nasze pieniądze w dużej części będą wspierać nasze małopolskie inicjatywy, pomagać w rozwiązywaniu naszych małopolskich problemów, wspomagać aktywność społeczną Małopolan, przyczyniać się do rozwoju Regionu.
27 lutego 2009
Starają się o milion złotych

„E – jakość w naszej szkole” - jeśli projekt o takiej  nazwie przejdzie sito ocen formalnych i merytorycznych jest szansa na pozyskanie aż miliona złotych na innowacyjne programy nauczania w ramach zajęć pozalekcyjnych w powiatowych liceach.
27 lutego 2009