Aktualności - maj 2010

Kompleksowo i profesjonalnie

Symboliczne przecięcie wstęgi zainaugurowało działalność Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, którego jednym z głównych zadań jest przetwarzanie, gromadzenie i dostarczanie do potencjalnego odbiorcy informacji o walorach turystycznych powiatu.
4 maja 2010
PZD w Chrzanowie informuje o planowanym zamknięciu dróg powiatowych na terenie Gminy Trzebinia.

W dniach od 7 maja do 16 maja 2010 roku zostanie zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1029K - ul. Słowackiego w Trzebini na odcinku od ulicy Dworcowej (przy Zakładach Tłuszczowych) do ulicy Chrzanowskiej w Pile Kościeleckiej.
4 maja 2010
Zaprezentujemy powiat w Opolu

Zapraszamy na 10 Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę słońca", które odbędą się w dniach 6 - 8 maja na rynku w Opolu.
5 maja 2010
Program Stypendiów Pomostowych 2010/2011

Jeśli jesteś zdolny, ambitny i chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich skorzystaj z możliwości uzyskania stypendiów.
Znakomita promocja!

Statuetka i dyplom uznania za najlepiej opracowane materiały promocyjne dla Wydziałów Promocji Gmin i Powiatu Chrzanowskiego!
Żarki na Szlaku Miejsc Papieskich

W dniu 9 maja 2010 roku przy Kościele p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żarkach odbyło się uroczyste oznakowanie kolejnego miejsca na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.
Kierowco, zapomnisz o dziurach

Powiat chrzanowski remontuje drogi w Alwerni, Chrzanowie i Trzebini. Teraz mieszkańcy narzekają na utrudnienia w ruchu, ale za kilka miesięcy będą kursować po gładkich jak stół nawierzchniach.
SMS-y będą ostrzegać mieszkańców

Powiat chrzanowski jako pierwszy w Polsce wdrożył system sms-owego bezpłatnego powiadamiania mieszkańców o zbliżającym się zagrożeniu oraz istotnych wydarzeniach.
11 maja 2010
Pomagają rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie realizuje projekt „Z pomocą rodzinie". Skierowany jest do 180 mieszkańców powiatu chrzanowskiego.
11 maja 2010
Powiatowe Talary - ciąg dalszy

Już od 15 maja 2010 roku na terenie Powiatu Chrzanowskiego dystrybuowana jest kolejna moneta z serii „8 talarów Chrzanowskich". Tym razem promować będziemy Gminę Trzebinia, a na monecie znajdzie się wizerunek Zespołu Pałacowo -Parkowego w Młoszowej.
12 maja 2010
Pamiętają o bohaterach

Wzruszający i wyjątkowy spektakl na cześć ofiar zbrodni katyńskiej przygotowali uczniowie I LO w Chrzanowie. Oglądali go kombatanci, samorządowcy powiatowi, dyrektorzy szkół i nauczyciele.
13 maja 2010
Weź udział w konkursach

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach propagujących ideę uczenia się przez całe życie. Publikujemy regulaminy konkursu dla gmin - Edukacyjna Gmina Małopolski 2010 oraz konkursów dla uczniów - rysunkowego i literackiego. Czekają ciekawe nagrody!
14 maja 2010
Klubowo najlepsi w Polsce

Akrobaci PMOS najlepszym Klubem w Polsce w skokach na ścieżce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
17 maja 2010
Komunikat dla mieszkańców

Informujemy mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego, że w związku z zagrożeniem powodziowym, należy dzwonić do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie tel. 32: 625 00 00, 625 83 50.
19 maja 2010
Informacje dla powodzian

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Chrzanowie przekazuje informacje o postępowaniu z pomieszczeniami i przedmiotami użytku po zalaniu falą powodziową oraz o odkażaniu studni.
19 maja 2010
Koniec robót drogowych w Trzebini

Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie informuje o zakończeniu robót na odcinku drogi powiatowej nr 1029 K na terenie Gminy Trzebinia.
28 maja 2010
Zamknięcie przejazdu obiektem mostowym 29 nad autostradą

Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie informuje, iż od dn. 31.05.2010 roku nastąpi zamknięcie przejazdu obiektem mostowym (OM) nr 29 nad autostradą A-4 Katowice-Kraków km 369+460 - w ciągu drogi Chrzanów-Balin.
28 maja 2010
Zapraszamy na Dni Chrzanowa 2010

Już tradycyjnie na początku czerwca odbędą się kolejne Dni Chrzanowa, które w tym roku wystartują w piątek 4 czerwca, a zafiniszują w niedzielną noc 6 czerwca pióropuszem sztucznych ogni.
Majówka w Płazie

Jak co roku w Domu Pomocy Społecznej w Płazie odbyła się już po raz siódmy Majówka podoopiecznych i pracowników placówki oraz zaproszonych gości.
INFORMACJA DLA POWODZIAN

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chrzanowie informuje o uruchomieniu infolinii dla powodzian: 800-060-033 (bezpłatny z wyjątkiem Orange i Play) ; 222-318-000 (koszt połączenia jak do sieci stacjonarnych)