Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Aktualności - maj 2021

Mężczyźni  w mundurach strażackich stoją w ławach kościelnych

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim Strażakom składamy serdeczne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia, zdrowia i mienia. Dziękujemy za trud, bohaterstwo i ofiarność. Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości i niewyczerpanej siły. 
4 maja 2021
więcej >
Chłopiec w białej koszuli stoi obok trzech dziewcząt. Wszyscy są w maseczkach. Za nimi budynek szkoły.

4 maja rozpoczęły się matury. Wiemy, ilu uczniów przystąpiło do dwóch pierwszych egzaminów

672 uczniów przystąpiło do tegorocznego egzaminu dojrzałości z języka polskiego, a 741 z matematyki. Maturę pisemną z tych dwóch przedmiotów zdawali kolejno 4 i 5 maja. 6 maja maturzyści zmierzyli się z językiem angielskim na poziomie podstawowym. 
6 maja 2021
więcej >
Stanowisko oddzielone parawanami po dwóch stronach

W Chrzanowie rusza Punkt Szczepień Powszechnych (PSP)

Od 13 maja przy ul. Sokoła 24 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie mieszkańcy Powiatu Chrzanowskiego będą mogli się zaszczepić przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Przewidywanych jest 600 szczepień dziennie.
11 maja 2021
więcej >
Czerwona róża

Życzenia

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Z tej okazji pragniemy podziękować Pielęgniarkom i Położnym za ofiarną pracę w odpowiedzialnej służbie. Życzymy Państwu satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej oraz szczęścia i zadowolenia w życiu osobistym. 
12 maja 2021
więcej >
Ulotka z rysunkiem rowerzysty

Można się zgłaszać do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

Rozpoczął się kolejny nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim. 
12 maja 2021
więcej >
Na zdjęciu stoi pięć osób, jedna trzyma w rękach promesę

Kolejne laptopy dla chrzanowskich licealistów

Województwo Małopolskie przekazało blisko 45 tysięcy złotych na zakup laptopów dla chrzanowskich licealistów.  
12 maja 2021
więcej >

Pierwsze osoby zaszczepione w chrzanowskim Punkcie Szczepień Powszechnych

13 maja Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Poseł Krzysztof Kozik, Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga, Burmistrzowie Chrzanowa, Libiąża i Alwerni oraz Wójt Babic uroczyście otworzyli Punkt Szczepień Powszechnych w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Dziś zaszczepionych zostanie w nim 360 osób. 
13 maja 2021
więcej >

Uwaga!

Złożenie wniosku paszportowego oraz odbiór paszportu możliwe będą wyłącznie po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu wizyty!  
13 maja 2021
więcej >
Lis

Trwa akcja szczepienia lisów

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, iż z przyczyn niezależnych uległ zmianie termin akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Zostanie ona przeprowadzona w dniach 13-21 maja. 
13 maja 2021
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO GÓRNIK LIBIĄŻ

Uczniowski Klub Sportowy „Górnik” Libiąż z siedzibą przy ulicy Piłsudskiego 10, 32-590 Libiąż  złożył ofertę na realizację zadania publicznego pn. „Futboliada 2021” w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (ze zm.) zwanej w dalszej części ustawą (tryb ma...
13 maja 2021
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO KLUBU SPORTOWEGO AKADEMIA BOKSERSKA LIBIĄŻ

Klub Sportowy Akademia Bokserska Libiąż z siedzibą przy ulicy Barlickiego 18, 32-501 Pogorzyce złożył ofertę na realizację zadania publicznego pn. V Międzynarodowy Memoriał im. Ryszarda Jarnota w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (ze zm.) zwanej w dalszej częś...
13 maja 2021
więcej >
Osoby stoją w kolejce do szczepienia. W rękach trzymają kwestionariusze.

Punkt Szczepień Powszechnych w Chrzanowie - film

- Można się spierać, dyskutować, ale trzeba podejmować ważne decyzje i to jest decyzja właściwa: przyjść, wyciągnąć przedramię i się zaszczepić. Zachęcam do tego - mówił starosta Andrzej Uryga podczas otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych w Chrzanowie. Powiat jest koordynatorem Punktu. Video. 
18 maja 2021
więcej >
Plakat z napisem Poznaj tegoroczne zadania i zagłosuj

Oddaj głos, wybór jest duży

Rozpoczął się najważniejszy etap piątej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - głosowanie Małopolan. Od 14 maja mieszkańcy mogą oddawać głosy na 230 inicjatyw. Głosowanie trwa do 14 czerwca. Zadania z największą ilością głosów będą realizowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego w 2022 roku. 
20 maja 2021
więcej >
Zamknięta droga

Od godz. 17.30 nie przejedziesz pod chrzanowskim wiaduktem. Wybierz inną trasę

20 maja w godz. 17.30-21.30 droga pod wiaduktem w ciągu ul. Siennej w Chrzanowie będzie całkowicie wyłączona z ruchu w związku z awaryjną naprawą ubytków w nawierzchni po obfitych opadach deszczu.  
20 maja 2021
więcej >
Na zdjęciu 8 osób. Starosta, Wicestarosta, 5 nagrodzonych sportowców oraz tata jednej nieobecnej osoby.  Stoją przy ścianie, za stołem konferencyjnym. W tle po lewej stronie flagi: powiatu , uni europejskiej oraz rollup Powiatu Chrzanowskiego.

Starosta nagrodził najlepszych sportowców

Pięciu młodych, zdolnych sportowców rozsławiających Powiat Chrzanowski oraz jeden trener zostali uhonorowani Nagrodami Starosty dla zawodników, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej w 2020 roku. Każdy z nich dostał po 2 tysiące złotych.
24 maja 2021
więcej >
Baner, białe tło, napis w kolorze czwerwono-czarnym e-Toll

e-TOLL - Nowy system poboru opłaty drogowej

W czerwcu 2021 r. Krajowa Administracja Skarbowa uruchomi nowy system poboru opłaty drogowej e-TOLL, który zastąpi dotychczasowy system viaTOLL.
24 maja 2021
więcej >
Uśmiechnięta kobieta przytula małą dziewczynę

Życzenia

Z okazji Dnia Matki wszystkim Mamom pragniemy złożyć życzenia dłługich lat w zdrowiu, szczęścia, wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych marzeń i samych cudownych chwil w  zyciu.    
26 maja 2021
więcej >
Dwie pielęgniarki trzymają plakat "Segregacja śmieci - kolor ma znaczenie"

Mieszkańcy PDPS w Płazie to wulkany energii!

Tematem przewodnim długo wyczekiwanej, tegorocznej majówki w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Płazie była segregacja śmieci.  
26 maja 2021
więcej >

Ogłoszenie z dnia 26.05.2021r.

W dniu dzisiejszym ogłoszono postępowanie na zadanie pn.: „Remont i przebudowa pomieszczeń nowej części I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie” https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_chrzanowski/proceedings
26 maja 2021
więcej >
Dziecięcy rysunek mamy z napisem Dla kochanej mamusi

Piękne prace na Dzień Mamy nagrodzone

Rozstrzygnięto II Powiatowy Konkurs Plastyczny "DLA MOJEJ MAMY", którego organizatorem jest Powiatowy Młodzieżowy Domu Kultury w Trzebini. Wpłynęło aż 290 prac z 37 placówek oświatowych z powiatu chrzanowskiego. Dziękujemy za duże zainteresowanie i gratulujemy laureatom. 
26 maja 2021
więcej >
Czerwone róże

Dziś Dzień Pracownika Samorządowego

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego oraz Dnia Pracownika Samorządowego - wszystkim, którzy współtworzą samorząd i pracują dla dobra lokalnej społeczności - pracownikom Starostwa Powiatowego, jednostek organizacyjnych powiatu, radnym powiatowym oraz naszym koleżankom i kolegom z gmin składamy najserdeczniejsze życzenia pomyśl...
27 maja 2021
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI ODDZIAŁ MIEJSKO - GMINNY W TRZEBINI

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejsko - Gminny w Trzebini z siedzibą przy ulicy Rynek 18 w Trzebini złożyło ofertę na realizację zadania publicznego pn. Wyjazd integracyjny osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami do Dźwirzyna- turnus wypoczynkowy w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku...
27 maja 2021
więcej >

Zapoznaj się z Raportem o powiecie

W dokumencie znajdują się m.in. informacje na temat działalności Zarządu Powiatu, programów i strategii oraz uchwał Rady.
27 maja 2021
więcej >
Ul. Krakowska w Alwerni

Powiat przebudował ul. Krakowską w Alwerni

Całościowy koszt zadania wyniósł ponad 1,7 mln zł, wkład własny powiatu to 525 tys. zł, a wkład gminy Alwernia to 406 tys. zł. Na inwestycję udało się nam pozyskać 848.656 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Roboty trwały od czerwca ubiegłego roku roku do maja 2021 roku. 
28 maja 2021
więcej >

Ogłoszenie w sprawie konkursu na wybór brokera

W dniu dzisiejszym ogłoszono konkurs w sprawie wyboru brokera ubezpieczeniowego dla Powiatu Chrzanowskiegi - Starostwa Powiatowego w Chrzanowie wraz z jednostakimi organizacyjnymi. https://bip.malopolska.pl/spchrzanow,a,1942977,ogloszenie-starosty-chrzanowskiego-z-dnia-31052021r-w-sprawie-konkursu-na-wybor-brokera-ubezpieczeni.html
31 maja 2021
więcej >

Rejestracja do nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w dniu 4.06.2021r.

W dniu 4 czerwca 2021 roku rejestracja do nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będzie możliwa tylko przez stronę internetową: http://www.powiat-chrzanowski.pl/ lub https://np.ms.gov.pl/
31 maja 2021
więcej >

W najbliższy piątek, 4 czerwca Starostwo będzie nieczynne

 Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 55/2021 Starosty Chrzanowskiego z dnia 16 kwietnia 2021 r. Starostwo Powiatowe w Chrzanowie w dniu 4 czerwca (piątek) będzie nieczynne.  
31 maja 2021
więcej >