Starosta nagrodził najlepszych sportowców

Pięciu młodych, zdolnych sportowców rozsławiających Powiat Chrzanowski oraz jeden trener zostali uhonorowani Nagrodami Starosty dla zawodników, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej w 2020 roku. Każdy z nich dostał po 2 tysiące złotych.

Na zdjęciu 8 osób. Starosta, Wicestarosta, 5 nagrodzonych sportowców oraz tata jednej nieobecnej osoby.  Stoją przy ścianie, za stołem konferencyjnym. W tle po lewej stronie flagi: powiatu , uni europejskiej oraz rollup Powiatu Chrzanowskiego.

Komisja wybrała spośród 26 kandydatów tych najbardziej zasłużonych:

- Bartłomieja Środę – trenującego boks,
- Weronikę Zabrzańską – grającą w szachy,
- Wiktora Starczyńskiego – uprawiającego akrobatykę sportową,
- Wiktorię Ziober – trenującą kickboxing i JuJitsu,
- Piotra Wocha – trenującego kajakarstwo.

Nagrodę otrzymał także Ariel Środa, trener SKS Akademia Bokserska w Libiążu.

Weronika Zabrzańska – zawodniczka od 2013 roku trenuje w UKS „Hetman Koronny” Trzebinia w sekcji szachy. Może pochwalić się wieloma sukcesami za ubiegły rok. Zajęła m.in. pierwsze miejsce i tytuł Szkolnej Mistrzyni Polski w kategorii dziewcząt do 15 lat. Odniosła także drużynowe zwycięstwo w meczu polskich zawodniczek w grupie do 14 lat. Weronika została powołana do Reprezentacji Polski Juniorek przez Polski Związek Szachowy.

Wiktoria Ziober – od 2017 roku trenuje kickboxing w Klubie Sportowym C.S.E. Sparta Chrzanów, a od 2012 roku także JuJitsu w Klubie Sportowym UKS Karkosz Team. W ubiegłym roku Wiktoria zdobyła m.in. aż cztery złote medale: Mistrzostw Polski w kickboxingu kat. KickLight w miejscowości Mysiadło, Mistrzostw Polski JuJitsu Fighting w Mysłowicach, Mistrzostw Polski JuJitsu Ne-waza w Bochni, Mistrzostw Polski JuJitsu Ne-waza No-Gi w Bochni. Chrzanowianka została także Reprezentantką Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu na rok 2020/2021.

Wiktor Starczyński – zawodnik uprawiający akrobatykę sportową w UMKS – PMOS Chrzanów. W ubiegłym roku Wiktor wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów w Skokach na Trampolinie. Został także Członkiem Kadry Narodowej Juniorów w Skokach na Trampolinie. W Ogólnopolskim Rankingu Polskiego Związku Gimnastycznego w Skokach na Trampolinie w kategorii wiekowej 15-16 lat Wiktor zajął 1 miejsce.

Bartłomiej Środa – od 2018 roku uprawia boks. Trenuje w SKS Akademia Bokserska w Libiążu. W ubiegłym roku zdobył dwa tytuły Mistrza: Mistrza Polski Młodzików oraz Mistrza Małopolski Młodzików w boksie.

Piotr Woch – od 2016 roku trenuje kajakarstwo w Miejskim Klubie Sportów Wodnych „Trzebinia”. W ubiegłym roku pierwszy raz w historii tej dyscypliny junior młodszy został indywidualnie finalistą Mistrzostw Polski Seniorów. Ponadto Piotr jest członkiem Kardy Narodowej.

Ariel Środa, od 2017 roku jest trenerem w SKS Akademia Bokserska w Libiążu. W ubiegłym roku jego podopieczny Bartłomiej Środa wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów w boksie oraz tytuł Mistrza Małopolski Młodzików w boksie. Podopieczny Maksymilian Pajer zdobył Wicemistrzostwo Polski Młodzików i trzecie miejsce w Mistrzostwach Małopolski Młodzików w boksie. Natomiast podopieczny Alan Saternus wywalczył tytuł Mistrza Małopolski.

Uroczyste wręczenie nagród elicie sportowej Powiatu Chrzanowskiego odbyło się w poniedziałek, 24 maja w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, w pełnym reżimie sanitarnym. Gratulacje i nagrody wręczył Starosta Andrzej Uryga.

Dziękuję Wam za ciężką pracę i życzę sukcesów na arenie międzynarodowej. Jestem pewien, że zajdziecie wysoko.– życzył sportowcom Starosta.