Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Aktualności - listopad 2022

Korzystaj z zaświadczeń przez e-US. To się opłaca

W ciągu trzech miesięcy Małopolanie otrzymali prawie 7 tys. zaświadczeń oraz 3 tys. innych elektronicznych dokumentów z urzędów skarbowych w województwie poprzez serwis e-Urząd Skarbowy. Dzięki temu zaoszczędzili na opłacie skarbowej.
2 listopada 2022
więcej >

Ceniona przez pacjentów chrzanowska stacja dializ będzie rozbudowana

Dializa to zabieg ratujący życie każdego dnia. Zastępuje bowiem fizjologiczne funkcje nerki. W Chrzanowie stacja dializ pracuje 24 godziny na dobę, dlatego jest niezwykle ceniona przez pacjentów nie tylko z powiatu chrzanowskiego, ale również z całej Małopolski i Śląska. Wkrótce będzie rozbudowana. Lecznica podpisała umowę z wyko...
2 listopada 2022
więcej >
Jerzy Górski spotkał się z młodzieżą w chrzanowskim domu kultury

Spotkanie młodzieży z Jerzym Górskim

Życie Jerzego Górskiego nie było usłane różami. Poważne uzależnienie od narkotyków, zatargi z prawem, pobyt w więzieniu wreszcie rozpad rodziny. Powróćmy do spotkania z człowiekiem, który wyszedł z nałogu i osiągnął sukces. Film
7 listopada 2022
więcej >

Pilnie poszukiwani kandydaci i kandydatki

Małopolska Rada Działalności Pożytku Publicznego ogłasza II nabór przedstawicieli i przedstawicielek do organizacji pozarządowych (NGO).
8 listopada 2022
więcej >

Świętuj 11 Listopada z nami na łyżwach!

W najbliższy piątek rusza lodowisko przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie!
8 listopada 2022
więcej >

Wkrótce VI Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Pięknie żyć"

Radość, spotkanie, dzielenie się, to słowa, które określają ideę festiwalu „Pięknie żyć”. Poprzednie edycje udowodniły, jak ważna i potrzebna jest przestrzeń, gdzie młodsi i starsi mogą się zaprezentować, podzielić swoimi talentami, pasją, chęcią dzielenia się.
9 listopada 2022
więcej >

Obowiązkowy profil na PUE ZUS dla płatników składek

Od nowego roku każdy przedsiębiorca będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dotychczas taki obowiązek mieli jedynie płatnicy rozliczających składki za więcej niż pięć osób.
10 listopada 2022
więcej >

Małopolska. Tu zaczęła się niepodległość

To właśnie z Krakowa, z Oleandrów wyruszyła 6 sierpnia 1914 pod dowództwem Józefa Piłsudskiego Kompania Kadrowa, która wywołując narodowe powstanie w zaborze rosyjskim, miała przynieść Polsce niepodległość po 123 latach niewoli. Wyruszmy do miejsc, w których Polacy zaczęli walkę o swoją wolność.
10 listopada 2022
więcej >

Ogłoszenie o konkursie ofert

Ogłasza się konkurs ofert na prowadzenie w okresie od dnia 1 stycznia 2023 roku  do 31 grudnia 2023 roku środowiskowego domu samopomocy dla nie więcej niż 25 osób z zaburzeniami psychicznymi oraz osób upośledzonych umysłowo z terenu Powiatu Chrzanowskiego.
10 listopada 2022
więcej >

Tak Libiąż świętował 11 Listopada

Od blisko ćwierćwiecza libiążanie spotykają się tego dnia na wspólnej biesiadzie patriotycznej, którą po raz pierwszy zaprosiło Stowarzyszenie Muzyków Canticum Canticorum. Film. 
12 listopada 2022
więcej >

Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Listopadowe Święto Niepodległości upłynęło w stolicy powiatu pod znakiem poczucia narodowej dumy i szacunku do tradycji.
12 listopada 2022
więcej >

Życzenia z Iwano-Frankiwska na Ukrainie

Składamy serdeczne życzenia z okazji największego święta państwowego Rzeczypospolitej Polskiej - Święta Niepodległości!
12 listopada 2022
więcej >

Kontynuacja programu ,,Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością’’

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wydłużył termin składania wniosków w Module I i II programu ,,Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością’’. 
16 listopada 2022
więcej >

Przyjdź na bezpłatną mammografię

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badanie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
17 listopada 2022
więcej >

60 lat Zespołu Szkół w Libiążu

Zespół Szkół w Libiążu obchodził uroczysty jubileusz 60-lecia swojej działalności. Film
17 listopada 2022
więcej >

Szpital Powiatowy w Chrzanowie "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022"

Odznaczeniem nagradzane są te instytucje i podmioty, które stanowią "niedościgniony wzór dla swojej branży oraz fundament, na którym opiera się gospodarka kraju".  
18 listopada 2022
więcej >

Powiat otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Powiatowi Chrzanowskiemu 780 700 zł dofinansowania z Programu Sportowa Polska na budowę boiska przy Zespole Szkół Technicznych "Fablok" w Chrzanowie.
22 listopada 2022
więcej >

Rozpoczął się nabór wniosków do 7. edycji konkursu „Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2023"

Można zgłaszać godne polecenia firmy, wyróżniające się na naszym terenie.
22 listopada 2022
więcej >

Ministerialna nagroda dla Dyrektora i Pracowników Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało Nagrodę Dyrektorowi i Pracownikom Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.
23 listopada 2022
więcej >

Powiatowy Dzień Seniora na wesoło

Tegoroczny Powiatowy Dzień Seniora zorganizowany w nieco innej formule niż poprzednie edycje zgromadził tysiąc osób. Film.
24 listopada 2022
więcej >
Uścisk dłoni

ZST Fablok podjął współpracę z Politechniką Krakowską

21 listopada Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Fablok w Chrzanowie Agnieszka Siejka - Lasoń podpisała porozumienie o współpracy z Dziekanem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej prof. Jerzym Składkiem.
25 listopada 2022
więcej >
Plakat z programem konferencji

Zapraszamy na konferencję dla NGO

Już 10 grudnia w godzinach 9:30 – 15:00 w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego  w Chrzanowie na ul. Focha 3 odbędzie się konferencja dla Organizacji Pozarządowych na temat prawnych i księgowych aspektów prowadzenia NGO.
25 listopada 2022
więcej >

Powołano komisję konkursową opiniującą oferty w konkursie ofert na realizację zadania publicznego

Powołuje się Komisję Konkursową opiniującą oferty w konkursie ofert na realizację zadania publicznego polegającego na prowadzeniu jednego punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Gminy Babice oraz dwóch punktów nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Gminy Alwernia i Gminy Libiąż od 1 stycznia 2023 roku do 31 grudn...
28 listopada 2022
więcej >
Nagrodzeni uczniowie

Wręczono nagrody dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych za rok szkolny 2021/2022

Nagrodę Starosty Chrzanowskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat chrzanowski ustanowiono Uchwałą Nr 221/103/2018 Zarządu Powiatu Chrzanowskiego z dnia 16 sierpnia 2018 r., w celu uhonorowania pracowitości, uzdolnień i umiejętności uczniów.
29 listopada 2022
więcej >

Kazimierz Boroń, Stanisław Gągolski i Kazimierz Andrzej Noworyta to Zasłużeni dla Powiatu Chrzanowskiego

Podczas sesji Rady Powiatu nadano tytuł Zasłużony dla Powiatu Chrzanowskiego Kazimierzowi Boroniowi, Stanisławowi Gągolskiemu i Kazimierzowi Noworycie.
30 listopada 2022
więcej >