Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Obowiązkowy profil na PUE ZUS dla płatników składek

Od nowego roku każdy przedsiębiorca będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dotychczas taki obowiązek mieli jedynie płatnicy rozliczających składki za więcej niż pięć osób.

Płatnicy składek, którzy nie posiadają profilu na PUE, zobowiązani są do założenia go do 30 grudnia 2022 roku. Jeśli płatnik nie dopełni tego obowiązku, profil założy ZUS do 31 stycznia 2023 roku. W takiej sytuacji przedsiębiorca będzie zobowiązany przekazać do Zakładu swój adres elektroniczny.

Profil na PUE można założyć samodzielnie w kilku prostych krokach: na stronie www.zus.pl i w nagłówku strony kliknij "Zarejestruj w PUE", następnie wystarczy wybrać sposób rejestracji (dla przedsiębiorców) i wskazać metodę rejestracji.

Można zarejestrować się na portalu PUE bez wychodzenia z domu, za pomocą: konta w banku, profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Konto na PUE ZUS daje przedsiębiorcy wiele możliwości, pozwala nie tylko na przesyłanie elektronicznych dokumentów do ZUS, ale również odbieranie korespondencji z Zakładu.

Można skorzystać z e-wizyty w ZUS, czyli wideorozmowy z ekspertem lbu przyjść do ZUS osobiście.

Więcej na https://www.zus.pl/