Aktualności - lipiec 2022

czerwone tło biały napis rcb - przedłuzenie stopni alarmowych BRAVO oeraz CHARLIE CRP

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP – do 31 lipca

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 lipca 2022 roku, do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.
1 lipca 2022
więcej >

MECENAT MAŁOPOLSKI - II edycja 2022

Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza organizacje pozarządowe do składania ofert do drugiej edycji otwartego konkursu ofert pn. Mecenat Małopolski w 2022 r. z dziedziny kultury.  
4 lipca 2022
więcej >
Dwie łódki oraz wysokie trawy na tle wschodzącego słońca nad wodą

Wyróżnieni w konkursie fotograficznym

Przedstawiamy galerię zdjęć uczestników wyróżnionych w kokursie fotograficznym "Wiosna, ach to Ty".
4 lipca 2022
więcej >
logo LGD partnerstwo na jurze, logo ma kształt muszli ślimaka , składa się z różnej wielkości kropek żółtych i zieolnych

LGD "Partnerstwo na Jurze" zaprasza na spotkania konsultacyjne

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo na Jurze zaprasza na spotkania konsultacyjne w sprawie wypracowania założeń nowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR). Spotkania zorganizowane zostaną w każdej gminie powiatu chrzanowskiego.
4 lipca 2022
więcej >
logo biały napis tv powiat niebieskie tło nad literką i 3 łuku biały żółty i czerwony

Kampania promocyjna Powiatu Chrzanowskiego "PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ" - TV POWIAT

PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ  to kampania promocyjna Powiatu Chrzanowskiego, która ma na celu zachęcenie do zostania rodziną zastępczą.
5 lipca 2022
więcej >

Wyniki matur 2022

Tak prezentują się wyniki matur 2022 w Powiecie Chrzanowskim. Sprawdźcie!!!
7 lipca 2022
więcej >

Informacja dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL

Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywi...
11 lipca 2022
więcej >

Konkurs "Najlepszy Sołtys Małopolski A.D. 2021"

Szanowni Państwo,Pragniemy przekazać informację o Konkursie "Najlepszy Sołtys Małopolski A.D. 2021", który już po raz 21-wszy organizuje Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.Inicjatywa jest świetną okazją do wspólnego docenienia pracy osób, które są opoką funkcjonowania...
12 lipca 2022
więcej >
grafika przedstawia 2 zdjecia jak obiekt wyglądął przed inwestycją i po przed samo boisko trawiaste, po kompelsk boisk z zadaszonym lodowiskiem

Zapraszamy na nowy materiał TV POWIAT - Kompleks Sportowy przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie oficjalnie otwarty!

W ubiegły piątek, 8 lipca został otwary Kompleks Sportowy przy ul. Wyszyńskiego 19 w Chrzanowie.  Zapraszamy na materiał TV Powiat.
13 lipca 2022
więcej >

Informacja dla mieszkańców obrębu Góry Luszowskie –jednostka ewidencyjna Trzebinia - miasto

Starosta Chrzanowski w dniu 7 czerwca 2022 r. podpisał umowę z firmą geodezyjną Geokart-International Sp. z o.o. z Rzeszowa na aktualizację ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Góry Luszowskie, położonych w jednostce ewidencyjnej: Trzebinia – miasto, prace pomiarowe będą prowadzone do 30.10.2022 r.
18 lipca 2022
więcej >

Informacja dla mieszkańców Olszyn i Włosieni

Uprzejmie informujemy mieszkańców Olszyn i Włosieni, że Starosta Chrzanowski w dniu 23 marca 2022 r. podpisał umowę z firmą geodezyjną GEOLIDA z Gorlic na aktualizację ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Olszyny i Włosień, położonych w jednostce ewidencyjnej: Babice, prace geodezyjne będą prowadzone do 30.09.2022 r.
18 lipca 2022
więcej >

Oddział Małopolski PFRON wspiera osoby z niepełnosprawnościami

Aktywny samorząd” oraz „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” - to realizowane przez PFRON obecnie programy służące likwidacji barier w obszarze społecznym oraz zawodowym.
21 lipca 2022
więcej >

Poznajemy Małopolskę Zachodnią – Gmina Polanka Wielka!

Uwaga Mieszkańcy! Powracamy z akcją "Poznajemy Małopolskę Zachodnią" promującą ciekawe miejsca zachodniej części naszego województwa. Mamy nadzieję, że w ramach wakacyjnych wycieczek uda się Państwu zajrzeć dokładniej poznać naszą najliższą okolicę. Atrakcji mamy co nie miara. Na dobry początek zapraszamy Gminy Polanka Wiel...
26 lipca 2022
więcej >

Bezpłatna pomoc prawna dla obywateli Ukrainy

Naczelna Rada Adwokacka z Okręgowymi Radami Adwokackimi zorganizowała skoordynowaną bezpłatną pomoc prawną dla obywateli Ukrainy - ofiar konfliktu wojennego.
27 lipca 2022
więcej >

Konkurs "Nasz zabytek"

Fundacja Most the Most zaprasza do udziału w konkursie "Nasz Zabytek". To organizacja non-profit powołana przez Bank Gospodarstwa Krajowego, by współrealizować misję banku - wsparcie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. 
28 lipca 2022
więcej >

27 sierpnia Dożynki Województwa Małopolskiego w podkrakowskich Zielonkach

Marszałek Małopolski, Wójt Gminy Zielonki oraz Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach zapraszają do udziału w Dożynkach Województwa Małopolskiego 2022.
28 lipca 2022
więcej >

W małopolsce zachodniej zapraszamy do Gminy Babice!

Babice to malowniczy obszar o powierzchni 54,4 km2, położony w powiecie chrzanowskim, który zamieszkuje ok. 9 tys. mieszkańców. Ze względu na lokalizację i liczne walory jest miejscem atrakcyjnym dla turystów, inwestorów i mieszkańców. Gmina leży w otulinie Jurajskich Parków Krajobrazowych, a lasy zajmują ok. 40% jej powierzchni. N...
28 lipca 2022
więcej >

Nowe wzory dokumentów przy zatrudnianiu cudzoziemców

Pracodawco, planujesz zatrudnić cudzoziemca? 29 lipca weszło w życie rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie zezwoleń na pracę i oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.
29 lipca 2022
więcej >