Poznajemy Małopolskę Zachodnią – Gmina Polanka Wielka!

Uwaga Mieszkańcy! Powracamy z akcją "Poznajemy Małopolskę Zachodnią" promującą ciekawe miejsca zachodniej części naszego województwa. Mamy nadzieję, że w ramach wakacyjnych wycieczek uda się Państwu zajrzeć dokładniej poznać naszą najliższą okolicę. Atrakcji mamy co nie miara. Na dobry początek zapraszamy Gminy Polanka Wielka!

Polanka Wielka z pewnością stanowi atrakcyjną alternatywę dla osób lubiących aktywny wypoczynek na dwóch kółkach. Podróżując Wiślaną Trasą Rowerową na odcinku Kraków – Oświęcim, wystarczy odbić tylko 8 km od głównego szlaku. Z wyznaczonych punktów widokowych można podziwiać panoramę Wyżyny Krakowskiej i Śląskiej, Kotliny Oświęcimskiej oraz pasma Beskidu Małego i Babią Górę (Beskid Żywiecki).
W Polance Wielkiej znajdują się dwa zabytki: pochodzący z XVI wieku, kościół parafialny pw. Św. Mikołaja i zespół pałacowy z parkiem z początku XVII wieku. W parku rekreacyjnym znajduje się zadaszony amfiteatr, będący miejscem występów artystycznych.
Po drugiej stronie parku znajduje się Pumptruck – tor rowerowy o długości 243 metrów. Obok znajduje się zielony skwer wraz z tężnią solankową oraz placem zabaw. Za edukację najmłodszych mieszkańców odpowiada Zespół Szkolno-Przedszkolny. Prężnie działa Ochotnicza Straż Pożarna. Za rozwój życia kulturalnego odpowiada Gminne Centrum Kultury, a za sport i rekreację Ludowy Klub Sportowy „Strumień”. Polanka Wielka wraz z innymi sześcioma gminami tworzy Lokalną Grupę Działania Dolinę Karpia.

Więcej o gminie Polanka Wielka na https://polanka-wielka.pl/
Więcej o walorach turystycznych przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj https://oswiecim.pl/wp-content/uploads/2022/04/potencjal-turystyczny-malopolski-zachodniej-2021.pdf

Niniejszy materiał informacyjny publikowany jest w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.