Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Aktualności - styczeń 2024

Radni powiatowi w sali narad podczas sesji. Przed nimi mikrofony

Budżet na 2024 rok uchwalony

Rada Powiatu Chrzanowskiego uchwaliła budżet na 2024 rok. Zaplanowano w nim szereg ważnych inwestycji.
2 stycznia 2024
więcej >
Dłoń i napis info

Ważne!

7 lipca 2023 roku Sejm uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia niektórych skutków kradzieży tożsamości, która została ogłoszona w dniu 21 lipca 2023 r. Ustawa ta dotyczy nie tylko danych osobowych, ale także zmian ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie rejestracji pojazdów, zawiadomień o zbyciu pojazdu oraz...
4 stycznia 2024
więcej >
Zawodnicy i trenerzy na wspólnym zdjęciu

Nagrodzimy najlepszych sportowców!

Po raz kolejny Starosta Chrzanowski nagrodzi najlepszych sportowców. Do 28 lutego można składać wnioski o Nagrodę Starosty Chrzanowskiego dla zawodników, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.
4 stycznia 2024
więcej >
Inscenizacja szopki bożonarodzeniowej

Stowarzyszenie Muzyków Canticum Canticorum zaprasza na wspólne kolędowanie

Koncert, żywa szopka i poczęstunek przy ognisku to główne punkty Powiatowego Kolędowania przy Górniczej Szopce pod patronatem Starosty Chrzanowskiego Andrzeja Urygi i Burmistrza Libiąża Jacka Latko, które odbędzie się w Święto Trzech Króli w Libiążu.    
5 stycznia 2024
więcej >
Mali narciarze na stoku z instruktorem

Dajcie się ugościć zimą w Małopolsce! Program „Małopolska Aktywnie Zimą” podpowie, czego nie możecie przegapić!

Małopolska to ponad 150 km nartostrad, blisko 60 stacji i ośrodków narciarskich, liczne trasy biegowe, baseny termalne, regionalne smaki, niezapomniane widoki oraz cały wachlarz aktywności. To wszystko w „Małopolska Aktywnie Zimą” - nowym magazynie internetowym Małopolskiej Organizacji Turystycznej o zimowych atrakcjach regionu!
5 stycznia 2024
więcej >
Mężczyzna i kobieta za sterami samolotu

Współpraca pomiędzy Największym Centrum Symulacji Lotniczej w Polsce i Zespołem Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini

5 stycznia podpisano umowę dotyczącej współpracy partnerskiej pomiędzy Simair – Największym Centrum Symulacji Lotniczej w Polsce, a Zespołem Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. 
9 stycznia 2024
więcej >
Trzej królowie

Wspólne kolędowanie przy górniczej szopce - film

Koncert, żywa szopka i poczęstunek przy ognisku to główne punkty Powiatowego Kolędowania przy Górniczej Szopce pod patronatem Starosty Chrzanowskiego Andrzeja Urygi i Burmistrza Libiąża Jacka Latko, które odbyło się w Święto Trzech Króli w Libiążu. Film.
9 stycznia 2024
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO UKS „CZWÓRKA” PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W LIBIĄŻU

UKS „CZWÓRKA” przy Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu z siedzibą przy ulicy Paderewskiego 2, 32-590 Libiąż, złożył ofertę na realizację zadania publicznego pn. Dziecięcy Turniej Piłki Ręcznej – „Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt” w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r...
11 stycznia 2024
więcej >
Grupa młodzieży

Nasze szkoły w 26. Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024

Ranking Perspekty to szlachetna rywalizacja szkół i wybór najlepszych z nich. Zestawienie pomaga także rodzicom i młodzieży w wyborze ścieżki życiowej oraz dobraniu odpowiedniej placówki do swoich talentów i możliwości.
11 stycznia 2024
więcej >
plakat zdjęcie 2 seniorów, informacja o webinarze 22 stycznia 2024 17:00-18:30 bezpieczny senior jak nie dać oszukać się w internecie

Webinarium CEDUR „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie”, 22 stycznia 2024 roku

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej organizują bezpłatne webinarium dla seniorów i ich opiekunów pn. „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie”, 22 s...
16 stycznia 2024
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO STOWARZYSZENIA PRZYJAŹNI MIASTU

Stowarzyszenie Przyjaźni Miastu z siedzibą przy ul. Kościuszki 74, 32-540 Trzebinia złożyło ofertę na realizację zadania publicznego pn. „Z łyżwami na Ty” w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (ze zm.) zwanej w dalszej części ustawą (tryb małych zleceń).
18 stycznia 2024
więcej >
Dorośli pozują do zdjęcia z dziećmi trzymającymi w rękach torebki prezentowe

XXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Boże Narodzenie - tradycje i współczesność"

Za nami rozśpiewane i pełne emocji podsumowanie XXII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Boże Narodzenie – tradycja i współczesność” pod patronatem honorowym Starosty Chrzanowskiego, które odbyło się 16 stycznia w Trzebini. Organizatorem konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini.
23 stycznia 2024
więcej >
Aptekarz rozmawia przez telefon

Prowadzisz aptekę? Przekaż rozkład godzin pracy

Przypominamy o obowiązku złożenia do Zarządu Powiatu przez podmiot prowadzący aptekę na terenie powiatu chrzanowskiego informacji o rozkładzie godzin pracy w 2024 roku.
23 stycznia 2024
więcej >
Duża grupa osób z kijami maszeruje

Marsz Nordic Walking dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie zaprasza na Marsz Nordic Walking dla WOŚP 28 stycznia w Chrzanowie.
23 stycznia 2024
więcej >
Plakat z budynkiem I LO w Chrzanowie. Księżyc, niebo

1 marca Noc w Liceum

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Chrzanowie zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na X Festiwal Naukowy „NOC w LICEUM”, który odbędzie się 1 marca 2024 roku od godz. 16.00 w budynku I LO w Chrzanowie ul. Piłsudskiego 14.
24 stycznia 2024
więcej >
Kobiety w mundurach notują. Obok młody mężczyzna

W marcu stawią się przed komisją

26 marca w siedzibie ZST Fablok w Chrzanowie rozpocznie się kwalifikacja wojskowa w powiecie chrzanowskim. Potrwa do 29 kwietnia.
24 stycznia 2024
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO STOWARZYSZENIA SYMPATYKÓW GROJCA

Stowarzyszenie Sympatyków Grojca z siedzibą przy ul. Bartosza Głowackiego 11, 32-566 Grojec, złożyło ofertę na realizację zadania publicznego pn. „Między Grojcem a Krempachami” - program tańców spiskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiaczek w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytk...
25 stycznia 2024
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO STOWARZYSZENIA „SPEŁNIAMY MARZENIA”

Stowarzyszenie „Spełniamy Marzenia” z siedzibą przy ul. Kościuszki 74, 32-540 Trzebinia złożyło ofertę na realizację zadania publicznego pn. Spektakl taneczny „Podróż w rytmie narodowych korzeni i międzynarodowych harmonii” w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontar...
25 stycznia 2024
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO MIEJSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO FABLOK W CHRZANOWIE

Miejski Klub Sportowy Fablok w Chrzanowie z siedzibą przy ulicy Szpitalnej 78 A, 32-500 Chrzanów, złożył ofertę na realizację zadania publicznego pn. Cykl halowych turniejów Lokomotywa Cup 2024 w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (ze zm.) zwanej w dalszej części...
25 stycznia 2024
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO STOWARZYSZENIA MEMORIAŁ MACIEJA KLIMASA

Stowarzyszenie Memoriał Macieja Klimasa z siedzibą przy ul. 11- go Listopada 24/32, 32-590 Libiąż, złożyło ofertę na realizację zadania publicznego pn. V Memoriał Macieja Klimasaw trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (ze zm.) zwanej w dalszej części ustawą (tryb...
25 stycznia 2024
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO FUNDACJI CZUŁA STODOŁA

Fundacja Czuła Stodoła z siedzibą przy ul. Siemota 2E 32-552 Płaza, złożyła ofertę na realizację zadania publicznego pn. 3. piknik FotoCzuły Koniec Lata w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (ze zm.) zwanej w dalszej części ustawą (tryb małych zleceń).
25 stycznia 2024
więcej >
Śpące niemowlę

Prezent dla malucha w chrzanowskiej lecznicy

Od 25 stycznia każda mama po urodzeniu dziecka, w trakcie pobytu w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie, otrzyma w prezencie wyprawkę wyprodukowaną przez firmę PEPI: poduszkę do karmienia, rożek i ręczniczek.
25 stycznia 2024
więcej >

Chrzanowska porodówka doceniona w Rankingu Szpitali

Szpital Powiatowy w Chrzanowie w pierwszej trójce najlepszych szpitali w Małopolsce w rankigu Gdzie rodzić po ludzku - edycja 2023.
25 stycznia 2024
więcej >

Młodzi pianiści i wielkie emocje

Stu dwudziestu młodych pianistów zaprezentowało się 20-21 stycznia w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Libiążu. Film.
26 stycznia 2024
więcej >

Spotkanie z przedstawicielami środowisk osób niepełnosprawnych

26 stycznia Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga spotkał się z uczestnikami Warszatów Terapii Zajęciowej w Libiążu, Trzebini i Chrzanowie oraz z mieszkańcami Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie.
26 stycznia 2024
więcej >

Komunikat Komisarza Wyborczego w Krakowie III z dnia 30 stycznia 2024 r.

Na podstawie art. 476 § 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2023 r. poz. 2408) podajemy do publicznej wiadomości liczbę mieszkańców w gminach właściwości terytorialnej Komisarza Wyborczego w Krakowie III według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r.
30 stycznia 2024
więcej >
Sala narad podczas obrad rady powiatu

12 sesji Rady Powiatu w 2023 roku

Podczas styczniowej sesji przedstawiono sprawozdanie z pracy Rady Powiatu Chrzanowskiego za 2023 rok. 
30 stycznia 2024
więcej >
Głosowanie

W powiecie będzie działać Rada Seniorów

Rada Powiatu Chrzanowskiego jednogłośnie przyjęła uchwałę, która powołuje Radę Seniorów Powiatu Chrzanowskiego. - Głos środowiska senioralnego będzie jeszcze bardziej słyszalny w samorządzie - mówi Wicestarosta Bartłomiej Gębala.
30 stycznia 2024
więcej >
Dyrektor ZKO referuje temat przy mównicy

3 posiedzenia Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa w ubiegłym roku

Podczas sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego Przemysław Jaśko, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych przedstawił sprawodzanie z prac komisji.
30 stycznia 2024
więcej >
Zawodnicy w czerwonych koszulkach i w niebieskich

Grając w siatkówkę, zagrali w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

28 stycznia w Chrzanowie rozegrano mecz siatkówki w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
31 stycznia 2024
więcej >

Legendy Wisły Kraków w Chrzanowie

To był niesamowity mecz i ogromna praca organizatorów. Antoni, wielkie dzięki za to co zrobiłeś – zwrócił się podczas sesji do Antoniego Gawronka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Chrzanowskiego Członek Zarządu Przemysław Rejdych podsumowując spotkanie oldbojów Wisły Kraków z rówieśnikami Fabloku w ramach 32. Finału WOŚP.
31 stycznia 2024
więcej >
Makieta gazety

Aktualności z powiatu chrzanowskiego

25 stycznia w Tygodniku Ziemi Chrzanowskiej "Przełom" ukazał się pierwszy w tym roku Informator Powiatu Chrzanowskiego. Zapraszamy do lektury.
31 stycznia 2024
więcej >