Aktualności - sierpień 2013

69 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

W dniu 01.08.2013 r. o godz.17.00 na terenie powiatu chrzanowskiego uruchomione zostaną syreny alarmowe dla uczczenia 69 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
1 sierpnia 2013
Pszczelarze spotkali się w Wygiełzowie

4 sierpnia w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie po raz 14-ty odbyło się Powiatowe Święto Miodu.
5 sierpnia 2013
RUSZA INWAZJA INICJATYW DLA MŁODZIEŻY

Program „RÓWNAĆ SZANSE 2013 - REGIONALNY KONKURS GRANTOWY” Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza kolejną edycję Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2013”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
6 sierpnia 2013
Projekt "MŁODZI NA START"

Głównym celem projektu jest stworzenie korzystnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości w małopolsce poprzez zastosowanie kompleksowych form wsparcia na rzecz 60 osób planujących założenie firmy na terenie małopolski.
BEZPŁATNE PORADY OBYWATELSKIE W TRZEBINI

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad obywatelskich. Doradca podczas poradnictwa udziela wsparcia w sprawach: rodzinnych, mieszkaniowych, świadczeń socjalnych, zatrudnienia i bezrobocia, dziedziczenia oraz szeroko rozumianych stosunków międzyludzkich itp.
Seniorzy bawili się w Karniowicach

28 organizacji pozarządowych brało udział w III Powiatowym Pikniku Seniora. Uczestnicy biesiadowali przy muzyce śląskiej kapeli biesiadnej Ferajna Makuli.
Nabór członków do Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Zapraszamy do zgłaszania przedstawicieli organizacji pozarządowych na członków Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Do 6 września br. organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie Województwa Małopolskiego mogą zgłaszać kandydatów na członków Rady.
13 sierpnia 2013
Akcja krwiodawstwa

Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji honorowego krwiodawstwa. Każdy może pomóc potrzebującym poprzez oddanie krwi, a także sprawdzić stan swojego zdrowia i przy okazji otrzymać upominek!
13 sierpnia 2013
Dobra zabawa podczas święta plonów

Podczas gminnych dożynek w Mętkowie częstowano chlebem, wysłuchano koncertu kapeli beskidzkiej „Śleboda” , świętowano i bawiono się do późnych godzin nocnych.
20 sierpnia 2013
Trzebinia gospodarzem VIII Dożynek Powiatowych

Tym razem Dożynki Powiatowe odbyły się w centrum Trzebini, by ludowy obrzęd przybliżyć mieszkańcom miasta.
26 sierpnia 2013
Chrzanolandia zaprasza na ... Ziemniaczysko pod Lipowcem

W dniu 1 września 2013 roku Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze", na terenie Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec organizuje wydarzenie kulturalne „Chrzanolandia zaprasza na ... Ziemniaczysko pod Lipowcem". Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Pan...
Doroczna Nagroda Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

W imieniu Kapituły Dorocznej Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej zapraszamy Państwa do zgłaszania kandydatur autorów działań, które przyczyniły się do rozwoju demokracji lokalnej w Polsce.
Stypendium powiatowe dla Joanny Kęski

28 sierpnia podczas posiedzenia Rady Powiatu Chrzanowskiego wręczono stypendium Joannie Kęsce, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego  im. Stanisława Staszica w Chrzanowie.