Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Aktualności - marzec 2022

FLAGA UKRAINY NIEBIESKO ŻÓŁTA

WAŻNA INFORMACJA DLA OBYWATELI UKRAINY

W związku z częstymi zapytaniami dotyczącymi pobytu obywateli Ukrainy na terytorium Polski przypominamy o obowiązku uzyskania zgody na pobyt czasowy. Wszystkie informacje publikowane na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl
2 marca 2022
więcej >
Bladoróżowe kwiaty

Życzenia

Drogie Panie, z okazji Dnia Kobiet życzymy zdrowia i spokoju oraz poczucia bezpieczeństwa w tych trudnych czasach. Siła jest kobietą.
8 marca 2022
więcej >

Wyniki konkursów na dyrektorów jednostek oświatowych powiatu chrzanowskiego

Dla sześciu placówek oświatowych powiatu chrzanowskiego przeprowadzono konkursy na stanowiska dyrektorów. W wyniku naborów wyłoniono 5 dyrektorów, natomiast do kierowania PMDK w Trzebini nie zgłosił się żaden kandydat.
9 marca 2022
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO STOWARZYSZENIA SYMPATYKÓW GROJCA

Stowarzyszenie Sympatyków Grojca z siedzibą przy ul. Bartosza Głowackiego 11, 32-566 Grojec, złożyło ofertę na realizację zadania publicznego pn. Raz na ludowo - promocja kultury ludowej w Powiecie Chrzanowskim poprzez koncerty lenie ZPiT Krakowiaczek w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicz...
10 marca 2022
więcej >
Płatność kartą

15 marca to Światowy Dzień Konsumenta

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta życzenia trafnych i przemyślanych zakupów towarów i usług, życzliwych sprzedawców i usługobiorców, skutecznego dochodzenia roszczeń oraz rozwagi przy zawieraniu umów, składa Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Chrzanowie wraz z pracownikami.
15 marca 2022
więcej >

W kraju obowiązuje trzeci stopień alarmowy

Od godz. 00:00 15 marca do godz. 23:59 31 marca na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej obowiązuje trzeci stopień alarmowy CRP (stopień CHARLIE-CRP).
16 marca 2022
więcej >

Frekwencyjny sukces lodowiska

Ponad 50 tysięcy osób odwiedziło lodowisko przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie. To frekwencyjny sukces. Zobacz film TV Powiat.
21 marca 2022
więcej >
Kobieta w różowej marynarce i dwóch mężczyzn, jeden z dyplomem w rękach

Remigiusz Lichota doceniony w Krakowie

Wykwalifikowany przewodnik Remigiusz Lichota, Prezes Zarządu PTT Oddział w Chrzanowie, został wyróżniony Dyplomem Marszałka Województwa Małopolskiego za Wkład w  Rozwój i Promocję Turystyki w Województwie Małopolskim w ramach 14. Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika. 
22 marca 2022
więcej >
Pięciu mężczyzn i jedna kobieta stoją obok siebie, w garniturach. Uśmiechają się

Otrzymaliśmy dofinansowanie na remont kolejnej drogi powiatowej

Powiat Chrzanowski otrzymał 1 276 143 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont drogi powiatowej ulicy Waryńskiego w Libiążu.
22 marca 2022
więcej >
Górski krajobraz

Rusza II edycja konkursu Małopolska Gościnna

Masz pomysł na stworzenie ciekawej oferty turystycznej? Szansę na realizację tego typu przedsięwzięć turystycznych stwarza otwarty konkurs ofert pn. „Małopolska Gościnna”.
23 marca 2022
więcej >
Ręce złożone jedna na drugą

200 tys. zł w ramach „małych grantów" dla NGO

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o uruchomieniu specjalnej puli środków dla organizacji pozarządowych w trybie „małych grantów”. Mają pomóc skoordynować działania wolontariuszy pod auspicjami NGO we współpracy ze służbami publicznymi oraz rozwinąć sieć wolontariatu w regionie.
23 marca 2022
więcej >
Wóz pożarniczy

Rusza nabór do konkursu „Małopolskie OSP 2022”

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego od 16 marca rusza nabór wniosków na zapewnienie gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach konkursu pn. „MAŁOPOLSKIE OSP 2022”. W ramach konkursu jednostki OSP mogą ubiegać się m.in. o dofinansowanie zakupu sprzętu, remontu remizy czy jej wyposażenia.
23 marca 2022
więcej >
Powiewająca flaga biało-czerwona

Konkurs "Kocham Polskę" ogłoszony!

Województwo Małopolskie ogłasza nabór wniosków do otwartego konkursu ofert pn. „Kocham Polskę”. Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz inne podmioty pożytku publicznego do wzięcia udziału w konkursie i przedstawiania swoich projektów edukacyjnych, których celem będzie wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży...
23 marca 2022
więcej >
Dwie kobiety i czterech nastolatków, w tle zamek na Wawelu

Jesteśmy jak rodzina

Dobro powraca – podkreśla Karolina Niedziałkowska, pracownik Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, która postanowiła przyjąć pod swój dach rodzinę z Ukrainy.
23 marca 2022
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W CHRZANOWIE

Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie z siedzibą przy ul. Ślaskiej 20, 32-500 Chrzanów, złożyła ofertę na realizację zadania publicznego pn. Dzień dziecka z historią i tradycjąw trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (ze zm.) zwanej w dalszej części ustawą (tryb...
24 marca 2022
więcej >
Skan kolumny w gazecie

Powiat Chrzanowski włączył się w pomoc uchodźcom

Piszemy m.in. o tym w naszym informatorze w Tygodniku Ziemi Chrzanowskiej "Przełom". Zachęcamy także do lektury tekstu "Przy ZST Fablok w Chrzanowie powstanie boisko wielofunkcyjne".
30 marca 2022
więcej >
Grupa osób pozująca do zdjęcia

Przekonujemy nieprzekonanych - konferencja oświatowa w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie

Dobra szkoła blisko Ciebie – Powiat Chrzanowski od kilku lat kieruje się tym hasłem zachęcając ósmoklasistów do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu.
30 marca 2022
więcej >

OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO STOWARZYSZENIA TRZEBIŃSKO-CHRZANOWSKIE 3W

Stowarzyszenie Trzebińsko-Chrzanowskie 3W z siedzibą przy ul. Łukasiewicza 6, 32-540 Trzebinia, złożyło ofertę na realizację zadania publicznego pn. V Piknik Motocyklowy nad Zalewem Balaton w Trzebini w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (ze zm.) zwanej w dalszej cz...
31 marca 2022
więcej >
Plakat

Ogłaszamy konkurs fotograficzny "Wiosna, ach to Ty"

Tematem przewodnim konkursu jest wiosna w przestrzeni miejskiej i przyrodniczej Powiatu Chrzanowskiego. Na zdjęcia czekamy do 30 maja.
31 marca 2022
więcej >