Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

15 marca to Światowy Dzień Konsumenta

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta życzenia trafnych i przemyślanych zakupów towarów i usług, życzliwych sprzedawców i usługobiorców, skutecznego dochodzenia roszczeń oraz rozwagi przy zawieraniu umów, składa Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Chrzanowie wraz z pracownikami.

Płatność kartą

Jako pierwszy w historii uznał prawa konsumenckie i zaakcentował potrzebę ochrony konsumentów John Fitzgerald Kennedy - Prezydent Stanów Zjednoczonych kierując do Kongresu amerykańskiego przemówienie, w którym sformułował definicje konsumenta: ,,Konsumenci to z definicji my wszyscy. Jest to największa grupa ekonomiczna, mająca wpływ i jednocześnie poddana wpływom niemal każdej publicznej i prywatnej decyzji ekonomicznej. Mimo to, jest to jedyna ważna grupa, której głos i opinie są rzadko brane pod uwagę."