Aktualności - grudzień 2009

Organizacje pozarządowe zdobywają wiedzę

W dniach 26-27 listopada 2009 r. na Dużej Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie odbyły się warsztaty dla przedstawicieli organizacji pozarządowych zorganizowane przez Wydział Promocji Funduszy Pozabudżetowych we współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa.
1 grudnia 2009
Chrzanowscy policjanci wkrótce się przeprowadzą

Na 5 grudnia zaplanowano uroczyste otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Mundurowi przeprowadzą się do nowej siedziby przy ul. Jordana w Chrzanowie pod koniec roku.
1 grudnia 2009
ZBADAJ SIĘ! PROFILAKTYKA RATUJE ŻYCIE

Odpowiednio wczesne wykrycie choroby często pozwala jej całkowicie zapobiec a nawet uratować życie. Celem rozeznania potrzeb zdrowotnych mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego prosimy o wypełnienie zamieszczonej na naszej stronie ankiety.
2 grudnia 2009
Albertiana 2010

Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej w Chrzanowie zaprasza na X Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno - Muzycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie Albertiana 2010.
2 grudnia 2009
Znamy Gimnazjalnego Mistrza Ortografii Powiatu Chrzanowskiego

26 listopada 2009r. odbyła się kolejna edycja Powiatowego Turnieju Ortograficznego o tytuł „ Gimnazjalny Mistrz Ortografii" zorganizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini.
3 grudnia 2009
Rusza Chrzanowska Akademia Piłkarska

Marzysz o karierze piłkarza, chcesz aktywnie spędzić czas, spotkać znanych piłkarzy i trenerów ? Już od stycznia 2010 zaczyna działalność Chrzanowska Akademia Piłkarska, która poszukuje uzdolnionych sportowo chłopców do sekcji piłki nożnej.
3 grudnia 2009
Zapraszamy organizacje pozarządowe na bezpłatne spotkanie informacyjne

Dnia 9.12.2009 r. w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, ul. Focha 3, o godzinie 16:00, odbędzie się spotkanie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu chrzanowskiego, na którym przedstawione zostaną  informacje o możliwościach skorzystania z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
4 grudnia 2009
Kupią sprzęt do wykrywania sepsy

Jeszcze w 2009 roku Szpital Powiatowy w Chrzanowie zostanie wyposażony w sprzęt do wczesnego wykrywania sepsy. Zakupi go Fundacja na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.
4 grudnia 2009
Wydajemy na drogi i oświatę

W 2009 roku, pierwszy raz w historii Powiatu Chrzanowskiego, wydatki budżetu przekroczyły 100 mln zł - podkreśla Adam Potocki, Wicestarosta.
7 grudnia 2009
Libiąskich górników odwiedził Donald Tusk

Jesteście Polsce bardzo potrzebni - mówił do górników w Libiążu Premier Donald Tusk, którego zaproszono na obchody barbórkowe.
7 grudnia 2009
Otwarto chrzanowską komendę policji

6 grudnia przecięto wstęgę w nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.
8 grudnia 2009
Kodeks Etyki

Urzędnik powinien być pracowity, uczciwy, życzliwy, uprzejmy, pomocny, kulturalny, powściągliwy i schludnie ubrany. Tak wynika z Kodeksu Etyki Pracowników Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.
11 grudnia 2009
Trzebińskie Warsztaty Terapii Zajęciowej mają 10 lat

Na obchody okrągłej rocznicy funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebini przybyli założyciele placówki (m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski), samorządowcy, pracownicy socjalni, uczestnicy warsztatów i świetlicy terapeutycznej i ich najbliżsi.
16 grudnia 2009
W Chrzanowie otwarto Lokalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich

To właśnie w nim mieszkańcy Powiatu Chrzanowskiego otrzymają informacje o wszystkich programach operacyjnych w ramach Narodowej Strategii Spójności.
21 grudnia 2009
Centrum przyciągnie turystów

Starosta Chrzanowski podpisał umowę z prezesem Stowarzyszenia Ziemi Lipowieckiej na wynajem pomieszczeń w Domu Ludowym w Wygiełzowie. Będzie się tam mieścić Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej. W styczniu rozpocznie się remont lokalu. Otwarcie zaplanowano na kwiecień 2010 roku.
21 grudnia 2009
Informacja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie informuje, iż w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku - pozyskiwanie i handel choinkami lub stroiszem jodły pospolitej wymaga posiadania dokumentów stwierdzających legalność pochodzenia oferowanych do sprzedaży drzewek i okazywania tych dokumentów służbom uprawnionym do k...
23 grudnia 2009
Długoletnich urzędników uhonorowano medalami

Z okazji X-lecia Powiatu Chrzanowskiego blisko 50 osób związanych z tą jednostką samorządową otrzymało dyplomy i podziękowania za sumienną i rzetelną pracę, poczucie zaangażowania oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych.
23 grudnia 2009