Organizacje pozarządowe zdobywają wiedzę

W dniach 26-27 listopada 2009 r. na Dużej Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie odbyły się warsztaty dla przedstawicieli organizacji pozarządowych zorganizowane przez Wydział Promocji Funduszy Pozabudżetowych we współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa.

Organizacje pozarządowe zdobywają wiedzę

Warsztaty pn. „Zarządzanie projektem - jak praktycznie zrealizować projekt poprowadzili Pani Dorota Kobylec oraz Pan Robert Maciaszek.
Dwudniowe szkolenie skierowane było do przedstawicieli organizacji pozarządowych pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat pozyskiwania środków z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Szkolenie obejmowało takie zagadnienia jak sporządzanie harmonogramu i odniesienie go do budżetu we wniosku aplikacyjnym, komunikację w zespole, promocję, monitoring, sprawozdawczość oraz inne niezwykle cenne uwagi dotyczące sporządzania wniosku aplikacyjnego.
Istotnym elementem szkolenia było połączenie teorii z ćwiczeniami w grupach, które umożliwiły uczestnikom zrozumieć problematykę tworzenia wniosków.
Serdecznie dziękujemy prowadzącym za przekazanie cennych wskazówek a przybyłym uczestnikom za czyny udział w szkoleniu.