Aktualności - październik 2014

Twórca uniwersytetów dziecięcych z Tybingi wygłosi wykład w Chrzanowie

Do Polski, na zaproszenie Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci z Trzebini, przyjedzie Michael Seifert, z Tybingi w Niemczech. Jest on twórcą pierwszego w Europie uniwersytetu dziecięcego Kinder-Uni, który założył w 2002 r na swojej macierzystej uczelni Uniwersytecie Eberharda Karlsa w Tybindze.
2 października 2014
Wolność jest w naturze - pobiegnij z nami!

Zapraszamy do biegania lub kibicowania w imprezie "Wolność jest w naturze" na nowo powstałej ścieżce biegowej, która odbędzie się w Krakowskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Krzeszowice - Parking SKOWRONEK, leśnictwo Alwernia w dniu 11 X 2014 o godz. 9:30
2 października 2014
Ułatwienia w wykonywaniu prawa wyborczego w poradniku Fundacji Terebint

Fundacja Terebint opracowała poradnik dla osób sprawnych inaczej oraz osób powyżej 75. roku życia, na temat ułˆatwień w wykonywaniu prawa wyborczego, a ujętych w Ustawie Prawo Wyborcze z dnia 5 stycznia 2011r. Opracowanie obejmuje podręcznik w formie pliku do wydruku, a także plików  dźwiękowych możliwych do odsłuchania.
14 października 2014
Nauczyciele biesiadowali w Libiążu

Nauczyciele spotkali się na I Powiatowej Biesiadzie Oświatowej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas imprezy starosta Adam Potocki wręczył nagrody jedenastu belfrom.
17 października 2014
Radośni seniorzy spotkają się 24 października

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie zaprasza na akcję "Senior radosny, bezpieczny i zdrowy" 24 października o godz. 12 - pasaż za budynkiem MOKSiR w Chrzanowie.
21 października 2014
Dołącz do tworzonej przez Dzieło Kolpinga Małopolskiej Sieci Organizacji Pozarządowych

Chcesz promować swoją organizację i jej działania przez udział w profesjonalnej sieci NGO?
21 października 2014
Doradzą jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy

Trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery. To coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mająca na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego.
21 października 2014
I edycja warsztatów „ Lekcja smaku z Mistrzem”

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini jako jedyna szkoła w powiecie chrzanowskim w ramach współpracy z najlepszymi restauracjami oferuje bezpłatne warsztaty pod okiem Szefów Kuchni.
22 października 2014
Wojciech Gąssowski zaśpiewał seniorom

23 października odbył się VIII Powiatowy Dzień Seniora w hali MOKSiR w Chrzanowie.  W biesiadzie uczestniczyło blisko 1000 osób.
24 października 2014
Lider Biznesu Małopolski Zachodniej

Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu „Lider Biznesu Małopolski Zachodniej” organizowanego przez Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o. pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.
24 października 2014
Wyniki konsultacji projektu programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Wyniki konsultacji projektu Programu Współpracy Powiatu Chrzanowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015.
27 października 2014
Związek zawodowy pracowników ochrony zdrowia świętuje 30-lecie

Nie jesteśmy związkiem, który chciałby za wszelką cenę doprowadzić do korzyści  związkowców. Najważniejszy jest dialog i kompromis – mówi Grażyna Baliś, przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w Chrzanowie, który obchodził 30-lecie powstania.
Nasz dom, nasze życie

Pod takim hasłem 27 października odbyła się konferencja przygotowana przez wychowanków i wychowawców Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie.
28 października 2014
NIE DLA CZADU - strażacy ostrzegają!

Zapoznaj się z materiałem dotyczącym zatruć tlenkiem węgla oraz akcji "NIE DLA CZADU".
28 października 2014
Jak wdrożyć studentów na rynek pracy

Dobiega końca projekt prowadzony przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie pod nazwą "Krok na przód".
30 października 2014
Zbiorą datki na stare pomniki

Na cmentarzu parafialnym wolontariusze staną 1 listopada z puszkami, zbierając fundusze na ratowanie najstarszych nagrobków.
30 października 2014
Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” trafił do Powiatu Chrzanowskiego

30 października 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”, którego współorganizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
31 października 2014