Twórca uniwersytetów dziecięcych z Tybingi wygłosi wykład w Chrzanowie

Do Polski, na zaproszenie Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci z Trzebini, przyjedzie Michael Seifert, z Tybingi w Niemczech. Jest on twórcą pierwszego w Europie uniwersytetu dziecięcego Kinder-Uni, który założył w 2002 r na swojej macierzystej uczelni Uniwersytecie Eberharda Karlsa w Tybindze.

Twórca uniwersytetów dziecięcych z Tybingi wygłosi wykład w Chrzanowie

Za ten pomysł Michael Seifert w 2005 roku otrzymał od Komisji Europejskiej nagrodę Kartezjusza za komunikację naukową (Descartes Prize for Science Communication) za wybitne zasługi w popularyzacji wiedzy. Wkrótce pomysł uniwersytetów dziecięcych przyjął się w całych Niemczech, potem w całej Europie i na świecie. Obecnie istnieje ich ponad 1000.

Z tego ruchu powstało stowarzyszenie EUCU.NET – Europejska Sieć Uniwersytetów Dziecięcych , którego Michael Seifert został mianowany prezydentem. Konferencja założycielska, której organizatorem była Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci, odbyła się w Krakowie w 2008r.

Michael Seifert wygłosi wykład dla studentów Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci w  Chrzanowie pt. „Dzieci a Uniwersytet – długa historia” Będzie to wykład inaugurujący 7 rok działania tego uniwersytetu i odbędzie się on 4 października o godz. 11. 00 w sali wykładowej Powiatowego centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie ul. F. Focha 3.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy zainteresowanych tym wyjątkowym -  w skali europejskiej  - wydarzeniem.

 

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ