Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Twórca uniwersytetów dziecięcych z Tybingi wygłosi wykład w Chrzanowie

Do Polski, na zaproszenie Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci z Trzebini, przyjedzie Michael Seifert, z Tybingi w Niemczech. Jest on twórcą pierwszego w Europie uniwersytetu dziecięcego Kinder-Uni, który założył w 2002 r na swojej macierzystej uczelni Uniwersytecie Eberharda Karlsa w Tybindze.

Twórca uniwersytetów dziecięcych z Tybingi wygłosi wykład w Chrzanowie

Za ten pomysł Michael Seifert w 2005 roku otrzymał od Komisji Europejskiej nagrodę Kartezjusza za komunikację naukową (Descartes Prize for Science Communication) za wybitne zasługi w popularyzacji wiedzy. Wkrótce pomysł uniwersytetów dziecięcych przyjął się w całych Niemczech, potem w całej Europie i na świecie. Obecnie istnieje ich ponad 1000.

Z tego ruchu powstało stowarzyszenie EUCU.NET – Europejska Sieć Uniwersytetów Dziecięcych , którego Michael Seifert został mianowany prezydentem. Konferencja założycielska, której organizatorem była Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci, odbyła się w Krakowie w 2008r.

Michael Seifert wygłosi wykład dla studentów Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci w  Chrzanowie pt. „Dzieci a Uniwersytet – długa historia” Będzie to wykład inaugurujący 7 rok działania tego uniwersytetu i odbędzie się on 4 października o godz. 11. 00 w sali wykładowej Powiatowego centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie ul. F. Focha 3.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy zainteresowanych tym wyjątkowym -  w skali europejskiej  - wydarzeniem.

 

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ