Aktualności - styczeń 2021

Rozpoczął się nabór wniosków: „Nagroda Starosty dla sportowców i działaczy sportowych”.

Od 293 dni 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej walczy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Małopolsce.

Zachęcamy do zapoznania się z pracami nagrodzonych laureatów w XIX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Boże Narodzenie - tradycja i współczesność" pod patronatem Starosty Chrzanowskiego.

Znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej? Nie jesteś w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnika? Skorzystaj z darmowego rozwiązania proponowanego przez chrzanowskie starostwo.
Miejski Klub Sportowy Fablok w Chrzanowie z siedzibą przy ulicy Szpitalnej 78A, 32-500 Chrzanów złożył ofertę na realizację zadania publicznego pn. Cykl Turniejów Lokomotywa Cup 2021 dla dzieci z roczników 2013-2010 w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (ze zm.) zwanej w dalszej części ustawą (tryb małych zleceń).

II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Chrzanowie zakupiło 20 sztuk repliki sławnego karabinka szturmowego ASG AK 47 w skali 1:1. Sprzęt urozmaici lekcje z przedmiotu ERO uczniom klas mundurowych, którzy po zakończeniu zdalnego nauczania i powrocie do szkoły, będą mogli systematycznie doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

21 stycznia przypada Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia zdrowia, uśmiechu i spokoju wszystkim Babciom i Dziadkom.

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie zachęca do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń w ramach "Tygodnia z Małopolskimi Urzędami Pracy". W Chrzanowie zaplanowano konsultacje telefoniczne oraz w trybie online w zakresie określenia predyspozycji zawodowych.

To tylko niektóre z propozycji w ramach #StartUP Małopolska - programu szkoleniowo-mentorskiego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski działających na rynku nie dłużej niż 3 lata. Jest on kierowany przede wszystkim do startupów wdrażających innowacyjne rozwiązania.

27 stycznia obchodzimy 76. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Dobry wychowawca to taki, który oddaje swoje serce dzieciom, utożsamia się z nimi – mówi Katarzyna Smolińska, nowa dyrektorka Powiatowego Domu Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie.

Po raz 23. „Perspektywy” przygotowały Ranking Liceów i Techników. Cztery szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat chrzanowski zajęły wysokie lokaty: dwa chrzanowskie licea oraz technika w Trzebini (w ZSTU) i Libiążu (ZS).

27 stycznia to Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji odbyła się konferencja on-line organizowana przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii z przedstawicielami publicznych służb zatrudnienia wszystkich szczebli oraz innymi ekspertami z dziedziny rynku pracy.

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłasza otwarty konkurs ofert pn. „Mecenat Małopolski bis”, na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury na lata 2021-2022.

Organizatorzy przedsięwzięć technologicznych i dotyczących branży kreatywnej już od dziś mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z budżetu województwa w ramach programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. Pula środków przeznaczonych na realizację projektów konkursowych wynosi 427 500 zł. Termin składania ofert upływa 17 lutego br.

28 stycznia rząd przedłużył obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki – od 1 lutego będzie możliwe ich ponowne funkcjonowanie w ścisłym reżimie sanitarnym. Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały do tej pory, pozostają bez zmian. Ponadto, od 1 lutego przestają obowiązywać godziny dla seniorów.

Województwo Małopolskie ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego z zakresu ochrony bioróżnorodności pod nazwą „Małopolska Pszczoła”.