Dom dziecka zarządzany przez nowego dyrektora

Dobry wychowawca to taki, który oddaje swoje serce dzieciom, utożsamia się z nimi – mówi Katarzyna Smolińska, nowa dyrektorka Powiatowego Domu Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie.

na zdjeciu blondynka w szarej bluzce siedząca z biurkiem - nowa Pani Dyrektor POWDiR

Fot. Katarzyna Smolińska, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie

Pani dyrektor przyznaje, że ma świetny zespół wychowawców.

- To osoby odpowiedzialne, dbające o dzieci, żyjące ich życiem – mówi Katarzyna Smolińska.

Katarzyna Smolińska jest pedagogiem z wykształcenia, ukończyła Uniwersytet Śląski i studia podyplomowe z zakresu pracy socjalnej oraz zarządzania i organizacji pomocy społecznej. W chrzanowskim POWDiR-ze pracuje od 2012 roku. Od 2015 roku była wicedyrektorem. Wcześniej, przez 20 lat pracowała jako wychowawca w Domu Dziecka w Jaworznie.

1 stycznia chrzanowską placówkę podzielono na dwa odrębne domy dziecka, co wymusiły przepisy.

- Ze względu na nową ustawę podzieliliśmy ośrodek na dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz POWDiR jako strukturę organizacyjną. W planie mam jeszcze utworzenie kolejnej, usamodzielniającej, w której wychowankowie przygotowywaliby się do startu w nowe, dorosłe życie– mówi Katarzyna Smolińska.

Poprzednikiem Katarzyny Smolińskiej był Wojciech Talowski.