Aktualności - styczeń 2016

Kto odśnieży drogi w powiecie chrzanowskim

Do kogo zadzwonić w sprawie zimowego utrzymania drogi powiatowej? Sprawdź, kto odpowiada za poszczególne trakty.
5 stycznia 2016
Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych

Na basenie miejskim w Chrzanowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Chrzanowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. W klasyfikacji drużynowej najlepszym okazało się I LO w Chrzanowie, natomiast indywidualnie najszybciej pływał Jan Gwóźdź (KSW Libiąż)
11 stycznia 2016
NAGRODA STAROSTY CHRZANOWSKIEGO W DZIEDZINIE SPORTU

Rada Powiatu Chrzanowskiego  Uchwałą  Nr XII/54/2015 z dnia 30 września 2015r.  ustanowiła Nagrodę Starosty  Chrzanowskiego dla zawodników, trenerów oraz innych osób wyróżniających się  osiągnięciami w działalności sportowej.
11 stycznia 2016
Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów laureatem XI edycji konkursu Kryształy Soli

Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów zostało laureatem XI edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego "Kryształy Soli" w kategorii "Sport, turystyka, rekreacja, ekologia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego".
13 stycznia 2016
Harmonogram zimowych wydarzeń w Małopolsce

Małopolska Organizacja Turystyczna, chcąc promować najciekawsze inicjatywy, podejmowane z myślą o turystach w Małopolsce, prowadzi na portalu facebook „Harmonogram zimowych wydarzeń w Małopolsce. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Facebooka
14 stycznia 2016
Uczennica Zespołu Szkół w Libiążu w  II  etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.

Uczennica Zespołu Szkół w Libiążu w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.

Olimpiada odbyła się 2 grudnia 2015 r. i wzięło w niej udział około 2,5 tysiąca osób z całej Polski.  Do drugiego etapu przeszło 531 osób (w tym 125 z Małopolski). Zespół Szkół w Libiążu jest jedyną szkołą  powiatu  chrzanowskiego, która ma swojego przedstawiciela w następnej rundzie.
14 stycznia 2016
I LO w Chrzanowie na 19. miejscu w Małopolsce według prestiżowego rankignu "Perspektyw"

W tegorocznym rankingu liceów Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie znalazło się na 19. miejscu w województwie małopolskim i 246. w kraju. - Otrzymaliśmy srebrną tarczę, znak jakości szkoły - podkreśla Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie.
15 stycznia 2016
Trzebińscy policjanci pracują w nowej siedzibie - zobacz film TV Powiat

W styczniu oficjalnie otwarto komisariat policji w Trzebini. Uroczystościom towarzyszyła Kompania Honorowa Oddziału Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, natomiast oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. ZOBACZ FILM.
25 stycznia 2016
Lodowisko w ferie za złotówkę - zobacz film TV Powiat

Podczas ferii młodzież szkolna korzysta z chrzanowskiego lodowiska za złotówkę. Tak zdecydował w styczniu Zarząd Powiatu Chrzanowskiego. Promocja obejmuje pierwszą godzinę korzystania z obiektu.ZOBACZ FILM.
25 stycznia 2016
Trwają zajęcia w ramach Tygodnia z Małopolskimi Urzędami Pracy

Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy ma na celu zaprezentowanie szerokiej oferty, jaką urzędy przygotowały dla różnych grup odbiorców, m.in. dla młodzieży, przedsiębiorców, osób bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia.
26 stycznia 2016
Doradzą jak szukać pracy po pięćdziesiątce

Skończyłeś 50 lat i zależy Ci na znalezieniu stabilnego zatrudnienia? Weź udział w programie regionalnym Gwarancja 50+  realizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie.
26 stycznia 2016
Od stycznia chrzanowski szpital wykonuje badanie kału na nosicielstwo w kierunku Salmonelli i Shigelli

Pracownia Mikrobiologii Szpitala Powiatowego w Chrzanowie uzyskała akredytację Polskiego Centrum Akredytacyjnego do wykonywania w/w badania   do celów sanitarno-epidemiologicznych.