Trzebińscy policjanci pracują w nowej siedzibie - zobacz film TV Powiat

W styczniu oficjalnie otwarto komisariat policji w Trzebini. Uroczystościom towarzyszyła Kompania Honorowa Oddziału Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, natomiast oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. ZOBACZ FILM.

Trzebińscy policjanci pracują w nowej siedzibie - zobacz film TV Powiat

Podczas ceremonii otwarcia nowego komisariatu Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Mariusz Dąbek przekazali trzebińskim policjantom także trzy nowe radiowozy.
Nowy obiekt Komisariatu Policji przy ulicy Krakowskiej 12 powstał zaledwie w 1,5 roku. Budynek znajduje się w centrum miasta, przy głównej arterii komunikacyjnej, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku autobusowego. Jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych i posiada duży parking.
Inwestycja powstała na działce przekazanej w drodze darowizny przez gminę Trzebinia, która- dodatkowo – partycypowała także w kosztach budowy przekazując na ten cel dwa miliony złotych oraz 50 tys. zł na wyposażenie kwaterunkowe komisariatu.
Do tej pory Komisariat Policji w Trzebini przy ulicy Kościuszki funkcjonował w ponad 100 letnim budynku, który nie spełniał wymaganych warunków. Funkcjonariusze zaczęli przeprowadzać się z dotychczasowej siedziby do nowego gmachu w grudniu 2015 roku. Budowa komisariatu kosztowała ponad 10,5 mln zł.

 

Galeria zdjęć na FB