Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wolność jest w naturze - pobiegnij z nami!

Zapraszamy do biegania lub kibicowania w imprezie "Wolność jest w naturze" na nowo powstałej ścieżce biegowej, która odbędzie się w Krakowskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Krzeszowice - Parking SKOWRONEK, leśnictwo Alwernia w dniu 11 X 2014 o godz. 9:30

Wolność jest w naturze - pobiegnij z nami!

Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie http://inessport.pl/zapisy/ oraz w dniu startu w biurze zawodów (w przypadku wolnych miejsc)

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą od 26 września (piątek), od godziny 20:00 do 9 października (czwartek), do godziny 23:59. Po tym dniu zapisy będą wyłączone. W przypadku wolnych miejsc, zostaną uruchomione zapisy uzupełniające.

Dystans trasy: 4400m

Bieg ma charakter otwarty

Przewidziane nagrody

Trasa biegowa "Skowronek" rozpoczyna się i kończy przy nowoczesnym parkingu leśnym położonym przy ul. Belwender w Alwerni. Na parkingu można skorzystać z ławek i stolików, dla osób aktywnych zamontowano przyrządy do ćwiczeń. W pobliżu znajduje się zalew Skowronek z czynnym kąpieliskiem, wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz polem namiotowym. Dla wędkarzy dostępne jest łowisko.

Pierwszy kilometr trasy przebiega pod górkę, poboczem ul. Belwender. Należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i poruszaniu się lewą stroną jezdni. Z asfaltu skręcamy w lewo, w drogę szutrową. Po przebyciu 1,5km mijamy po lewej stronie leśniczówkę leśnictwa Alwernia.

Następnie trasa prowadzi w las - drogą gruntową podążamy pół kilometra aż do ul. Leśnej, gdzie trzeba skręcić w lewo. Udajemy się w stronę lasu - dalej trasa biegnie wzdłuż linii energetycznej. Od trzeciego kilometra, skręcając w lewo, pokrywa się ze ścieżką przyrodniczoleśną "Belwender";. Mijamy po drodze pięć tablic informacyjnych: o rozpoznawaniu drzew leśnych (dąb, buk, sosna i modrzew), o retencji wodnej w lasach oraz o nasiennictwie i selekcji drzew leśnych (uprawa pochodna sosny czarnej).

Trasa jest idealna dla początkujących biegaczy, wykonujących półgodzinne, marszobiegowe plany treningowe. Bardziej zaawansowani z pewnością pokonają dystans więcej niż raz. Ze względu na dość dużą ilość podbiegów i zbiegów nie jest to trasa łatwa, ale bardzo dobra to treningu tzw. siły biegowej.