Wolność jest w naturze - pobiegnij z nami!

Zapraszamy do biegania lub kibicowania w imprezie "Wolność jest w naturze" na nowo powstałej ścieżce biegowej, która odbędzie się w Krakowskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Krzeszowice - Parking SKOWRONEK, leśnictwo Alwernia w dniu 11 X 2014 o godz. 9:30

Wolność jest w naturze - pobiegnij z nami!

Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie http://inessport.pl/zapisy/ oraz w dniu startu w biurze zawodów (w przypadku wolnych miejsc)

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą od 26 września (piątek), od godziny 20:00 do 9 października (czwartek), do godziny 23:59. Po tym dniu zapisy będą wyłączone. W przypadku wolnych miejsc, zostaną uruchomione zapisy uzupełniające.

Dystans trasy: 4400m

Bieg ma charakter otwarty

Przewidziane nagrody

Trasa biegowa "Skowronek" rozpoczyna się i kończy przy nowoczesnym parkingu leśnym położonym przy ul. Belwender w Alwerni. Na parkingu można skorzystać z ławek i stolików, dla osób aktywnych zamontowano przyrządy do ćwiczeń. W pobliżu znajduje się zalew Skowronek z czynnym kąpieliskiem, wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz polem namiotowym. Dla wędkarzy dostępne jest łowisko.

Pierwszy kilometr trasy przebiega pod górkę, poboczem ul. Belwender. Należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i poruszaniu się lewą stroną jezdni. Z asfaltu skręcamy w lewo, w drogę szutrową. Po przebyciu 1,5km mijamy po lewej stronie leśniczówkę leśnictwa Alwernia.

Następnie trasa prowadzi w las - drogą gruntową podążamy pół kilometra aż do ul. Leśnej, gdzie trzeba skręcić w lewo. Udajemy się w stronę lasu - dalej trasa biegnie wzdłuż linii energetycznej. Od trzeciego kilometra, skręcając w lewo, pokrywa się ze ścieżką przyrodniczoleśną "Belwender";. Mijamy po drodze pięć tablic informacyjnych: o rozpoznawaniu drzew leśnych (dąb, buk, sosna i modrzew), o retencji wodnej w lasach oraz o nasiennictwie i selekcji drzew leśnych (uprawa pochodna sosny czarnej).

Trasa jest idealna dla początkujących biegaczy, wykonujących półgodzinne, marszobiegowe plany treningowe. Bardziej zaawansowani z pewnością pokonają dystans więcej niż raz. Ze względu na dość dużą ilość podbiegów i zbiegów nie jest to trasa łatwa, ale bardzo dobra to treningu tzw. siły biegowej.